Cowboy 4, czyli nowa generacja miejskich rowerów elektrycznych z Belgii

Kolejne elektryczne rowery pokazały swoje możliwości i tym razem odpowiedzialna za nie firma nie znajduje się aż tak daleko od Polski, bo pochodzi prosto z Belgii. Tam właśnie wykuto nową generację miejskich eBike Cowboy 4.
Cowboy 4, nowa generacja miejskich rowerów elektrycznych z Belgii, rowery elektryczne, C4, C4 ST
Cowboy 4, nowa generacja miejskich rowerów elektrycznych z Belgii, rowery elektryczne, C4, C4 ST

W ramach tej nowej generacji miejskich rowerów elektrycznych Cowboy oczywiście ulepszył te poprzednie na każdym możliwym kroku, ale też dorzucił do oferty nowy rodzaj ramy typu step-through. Ulepszenia obejmują praktycznie wszystko, bo Cowboy 4 ma o 50 procent większy moment obrotowy, nowe niestandardowe elementy składowe, aplikację na telefon i ogólnie ulepszoną ramę. Jak twierdzi CEO firmy:

Cowboy 4 na nowo definiuje życie w miastach i wokół nich

I rzeczywiście w te słowa można uwierzyć, bo patrząc na oferty innych elektrycznych rowerów na rynku, trudno znaleźć podobne do modeli Cowboy i dobrze, bo unikalność się ceni i to z nawiązką. Zwłaszcza że prawie wszystkie komponenty C4 to autorskie, niestandardowe elementy firmy z wyjątkami godnymi miana wysokiej jakości, bo wśród nich możemy wyróżnić siodełko Selle Royal, czy napęd pasowy Gates Carbon.

Elegancka matowa rama z aluminium 6061 pozwala na komfortową jazdę użytkowników o wzroście od 170 do 195 cm i oczywiście razem z akumulatorem odpowiada za praktycznie całą wagę na poziomie 18,9 kg. Te pozostałe elementy godne uwagi sprowadzają się do opon odpornych na przebicie, hydraulicznych hamulców tarczowych, zintegrowanego oświetlenia, okablowania poprowadzonego wewnątrz i uchwytu na telefon na kierownicy.

Ten ostatni jest poniekąd pójściem w stronę oszczędności, bo Cowboy 4 nie posiada własnego ekranu, a nową aplikację towarzyszącą na smartfony, z którymi to łączy się poprzez Bluetooth. Dodatki wieńczą dwa błotniki i cała masa dodatkowo płatnych akcesoriów na czele z tylnym bagażnikiem i podpórką.

To, co najważniejsze, przyjmuje postać zupełnie nowego silnika elektrycznego w tylnej piaście o mocy 250 W, który razem z automatyczną skrzynią biegów wytwarza moment obrotowy na poziomie 45 Nm i zapewnia wspomaganie pedałowania do 25 km/h. Wszystko to z udziałem wspomnianego napędu paskowego (lepszej alternatywy dla łańcucha) i wyjmowalnego akumulatora o wadze 2,4 kg i pojemności 360 Wh, który zapewnia do 70 km zasięgu na jednym ładowaniu.

C4 ST

Warto pamiętać, że te elektryczne rowery Cowboy 4 występują w wersji C4 oraz C4 ST, które różnią się rodzajem ramy, wagą i wsparciem osób o innej wysokości. Ich cena wynosi 2490 euro, choć obecnie są dostępne tylko w przedsprzedaży z planem dostaw na wrzesień.