Czyżby Huawei szykował własną grę?

Wygląda na to, że Huawei jeszcze bardziej chce rozszerzyć swoją działalność. Pojawiły się bowiem ogłoszenia, w których firma szuka do pracy programistów z doświadczeniem w tworzeniu gier MMORPG.
Czyżby Huawei szykował własną grę?

Huawei z własną grą MMORPG?

W ostatnim czasie Huawei pilnie pracuje nad rozwojem własnych usług, które mają w pełni zastąpić użytkownikom ich telefonów usługi Google. Jednocześnie także stale ulepszany jest system Harmony OS, który zresztą w najbliższym czasie ma zostać wdrożony na smartfonach pozbawionych dostępu do usług Google, a potem i na wszystkie smartfony producenta. Jednak według doniesień firma znalazła też czas na szukanie nowych pracowników.

Huawei rozpoczął poszukiwania programistów, którzy mają doświadczenie w pełnieniu różnych ról podczas pracy nad grą MMORPG opartych na Unreal Engine 4. Praca miałaby być w Shanghaju i wymaga się od potencjalnego pracownika przynajmniej 5 lat doświadczenia w temacie, więc przynajmniej pod tym względem brzmi to poważnie. Niestety, w tym momencie kończą się te pewne informacje i rozpoczynają spekulacje. Nad czym tak naprawdę może pracować Huawei?

Opcji jest w zasadzie kilka, choć nie wszystkie rozsądne. Mówi się o grze dedykowanej Harmony OS, która miałaby być swoistą reklama nowego systemu operacyjnego pozbawionego usług Google. Tylko… po co promować coś osobom, które już ten system będą miały? Tutaj rozsądniejsza byłaby przecież promocja wśród tych, którzy posiadają inne urządzenia. Jeśli pokochaliby grę Huawei mogliby chętniej spojrzeć na ich smartfony, np. dzięki ekskluzywnym dodatkom i bonusom dedykowanym jedynie posiadaczom Harmony OS. Jest również opcja, że Huawei chce po prostu rozszerzyć swoją działalność, a MMORPG nie byłoby wcale skierowane na urządzenia mobilne, albo przynajmniej nie tylko.

Cóż, pozostaje nam czekać i śledzić oficjalne informacje na ten temat, być może za jakiś czas Huawei coś ogłosi. A jeśli nie, nadal pozostają nam przecieki i plotki, które zawsze mogą kryć więcej niż jedno ziarno prawdy.