Discovery wyśle w kosmos jedną osobę. Każdy chętny może zgłosić się do udziału w konkursie

W 2022 roku będzie miała miejsce premiera programu pt. Who Wants to be an Astronaut? (Kto chce zostać astronautą?). Produkcja od Discovery, jak sama nazwa wskazuje, ma wyłonić jednego szczęśliwca, który poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
koniec Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, nowa era podbijania kosmosu, ISS, MIędzynarodowa stacja kosmiczna

ISS

Jeśli wierzyć słowom osób odpowiedzialnych za realizację programu, udział w nim będzie mógł wziąć każdy zainteresowany. Stacja przyjmuje obecnie zgłoszenia od chętnych i podkreśla, że pomysł jest skierowany do zwykłych osób, które chciałyby odbyć podróż zarezerwowaną głównie dla wysoko postawionych, bogatych ludzi.

Who Wants to be an Astronaut? ma być podzielony na osiem odcinków, których bohaterowie wezmą udział w różnego rodzaju wyzwaniach i przejdą szkolenie przygotowujące do odbycia lotu kosmicznego. Discovery zaznacza, że zaledwie kilku śmiałkom uda się przejść rygorystyczną selekcję. Z tego grona tylko jedna osoba zdobędzie miejsce umożliwiające przelot organizowany przez firmę Axiom Space, która zamierza udać się na Międzynarodową Stację Kosmiczną najwcześniej w styczniu 2022 roku.

Discovery chce wysłać w kosmos jednego z uczestników programu Who Wants to be an Astronaut?

Jeśli chodzi o kryteria, na podstawie których stacja wybierze zwycięzcę rywalizacji, to kluczowe mają być kwalifikacje związane z potencjalnym lotem w kosmos. Program będzie obejmował start misji, powrót na Ziemię oraz podróż uczestnika do domu. Show zostanie wyprodukowane przez Boat Rocker Studios. Każdy zainteresowany ma przygotować swój wniosek oraz nagrać filmik, na którym zostaną zawarte argumenty wyjaśniające, dlaczego akurat nasza kandydatura powinna zostać wybrana.

Tego typu pomysły wydają się pojawiać w przestrzeni publicznej coraz częściej. Niedawno zaprezentowano między innymi ideę organizacji walki w przestrzeni kosmicznej, która miałaby się odbyć w formule MMA. Co więcej, Amerykanie chcą zorganizować wyścig zdalnie sterowanych pojazdów. Areną zmagań miałaby być powierzchnia naszego naturalnego satelity, czyli Księżyca.