Dizo Star już po certyfikacji. Chętni na smartfonowy detoks od marki Realme?

Przed tygodniem Realme ogłosiło swoją nową sub-markę Dizo i choć mówiono, że ma skupiać się tylko na sprzętach typu AIoT (Artificial Intelligence of Things), to najwyraźniej do tych sprzętów możemy zaliczyć tradycyjne “stare” telefony, co potwierdzają certyfikaty dla Dizo Star.
Dizo Star już po certyfikacji. Chętni na smartfonowy detoks od marki Realme?

Na stronie internetowej Shopee Vietnam pojawiły się słuchawki TWS, które zostały nazwane Dizo GoPods i Dizo GoPods D. Mówi się, że są one odpowiednio modelami Realme Buds Air 2 i Realme Buds Q2, które dostały jednak pewne poprawki, a widać to już w przypadku Dizo GoPods ze względu na ich nowy dwukolorowy projekt. Na stronie możemy zobaczyć jeszcze Dizo Watch oparty na Realme Watch 2, ale już naszych głównych bohaterów dzięki certyfikacji FCC. Dostaliśmy bowiem tam wgląd na zdjęcia oraz parę informacji związanych ze specyfikacją nadchodzących telefonów Dizo.

Dizo Star 500 i Dizo Star 300

Oba telefony mają dostęp do Internetu, a Dizo Star 500 jest wyposażony w dość duży ekran oraz w tradycyjną klawiaturę. Obsługuje łączność 2G z funkcją Dual SIM, a oprócz tego posiada dedykowane gniazdo na kartę microSD. Patrząc na jego tył, od razu rzuca się nam w oczy ogromny napis “DIZO” i jego pojedynczy aparat z lampą błyskową. Ostatnia informacja ujawnia nam jego baterię o pojemności 1830 mAh, którą będzie można wymienić.

W przypadku Dizo Star 300 producent postawił ewidentnie na jeszcze okazalszą żywotność na jednym ładowaniu, ponieważ pojemność jego baterii wynosi znacznie więcej, bo 2500 mAh. Model ten oferuje dwa gniazda SIM, dwuzakresowe 2G, slot na kartę microSD, a na pleckach dostrzegamy inny już moduł aparatu z lampą błyskową LED oraz jeden duży głośnik.

Nie ma jak na ten moment informacji co do tego, jakie oprogramowanie będą miały te telefony. Ich odbiór na rynku po domniemanej rychłej premierze będzie z kolei kluczowy zarówno dla przyszłości marki Dizo, jako że będą to pierwsze modele typu “feature phone” (stare telefony z tradycyjną klawiaturą) spod ręki Realme.