Eco Rating to nowe oznaczenie smartfonów

Zastanawialiście się kiedyś, czy Wasz smartfon łatwo naprawić lub zrecyklingować? Teraz powie nam to oznaczenie Eco Rating.
Eco Rating to nowe oznaczenie smartfonów

Eco Rating w popularnych smartfonach

Eco Rating zostanie wprowadzony w czerwcu przez największych operatorów sieci komórkowych. Należą do nich Deutsche Telekom, Orange, Telefonica, Telia oraz Vodafone. Oznacza to, że w Polsce z oznaczeniami spotkają się klienci Orange oraz T-Mobile.

Oznaczenia Eco Rating dostanie większość z najpopularniejszych producentów smartfonów. Wśród nich znajdą się Huawei, Samsung, HDM Global (Nokia), Motorola, OnePlus, Oppo, TCL/Alcatel, Xiaomi i ZTE, jak również Cat i Doro. Wśród największych nieobecnych na pewno należy wskazać Apple. Ale patrząc na to, czym jest Eco Rating, raczej nie powinniśmy być z tym zdziwieni.

Czytaj też: GeForce RTX 3080 Ti w AotS, czyli pierwszy wyciek możliwości karty w grze

Eco Rating powie nam o wytrzymałości i łatwości naprawy smartfonów

Eco Rating
Eco Rating

Eco Rating jest wyrażany w punktach. Każdy smartfon zostanie oceniony w 100-stopniowej skali, biorąc pod uwagę czynniki takie jak wytrzymałość, naprawialność, możliwość recyklingu, efektywność klimatyczna oraz efektywność wykorzystania zasobów przy produkcji.

Zapewne większość klientów zwróci największą uwagę na wytrzymałość oraz naprawialność. Producenci w zasadzie jawnie wystawiają się na ocenę, a dzięki temu już przed zakupem będziemy wiedzieć, czy mamy do czynienia z delikatnym urządzeniem.

Bardzo ciekawi mnie jak będzie to wyglądać w praktyce oraz czy faktycznie kupujący będą kierować się ocenami przy wyborze. Oby tylko ocena jak najdłużej pozostała obiektywna.