HarmonyOS czeka ważna konferencja z MatePad2 Huaweia w tle

Jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć, jak prezentuje się nowy system HarmonyOS 2.0 w Huawei Mate X2, a jego szybkość działania została przedstawiona w filmiku porównawczym pomiędzy systemem EMUI 11 a HarmonyOS 2.0. Z najnowszych informacji dowiedzieliśmy się, że możemy oczekiwać jego oficjalnej prezentacji już 2 czerwca o godzinie 20:00 czasu lokalnego podczas transmisji na żywo.
HarmonyOS czeka ważna konferencja z MatePad2 Huaweia w tle

Firma na Weibo opublikowała krótkie wideo zapowiadające nowy HarmonyOS 2.0 wraz z dokładną datą, kiedy to oczekuje się również debiutu Huawei MatePad 2, który może zostać ukazany jako pierwsze urządzenie z tym właśnie systemem. Filmik ogłaszający, możecie obejrzeć, klikając w ten link, choć zobaczycie tam tylko ekran startowy na nowym systemie operacyjnym, gdzie wyświetlają się kolejno słowa: “HUAWEI” i „HarmonyOS”. Na końcu widać jeszcze dokładną datę i godzinę oficjalnej prezentacji.

Czytaj też: Nubia Red Magic 6 nie wystarczał? Poczekajcie na Red Magic 6R

Huawei twierdzi, że system HarmonyOS 2.0 zostanie wprowadzony na 300 milionach urządzeń (do końca tego roku), z czego jedna trzecia będzie nowymi urządzeniami, które po wyjęciu z pudełka będą od razu na nim śmigać. W zasadzie system ten nie różni się zbytnio od Androida pod względem rozkładu ikon czy ogólnym designie, jednak na pewno nie znajdziemy na nim wyszukiwarki Google, ale w zamian otrzymamy Petal Search.

Huawei MatePad 2 i MatePad 2 Pro wraz z HarmonyOS podczas konferencji online 2 czerwca

Według źródeł Huawei MatePad 2 jest wyposażony w 12,2-calowy ekran TCL Huaxing, a MatePad 2 Pro w 12,6-calowy ekran Samsunga, gdzie oba mają oferować wysokie częstotliwości odświeżania. Dzięki innym informacjom dowiedzieliśmy się również, że moc ładowarek w tych tabletach wynosi 40 W. Z kolei wynik Geekbench ujawnił nam, że tablet w wersji Pro jest zasilany przez układ Kirin 9000 współpracujący z 8 GB pamięci RAM, a jeśli chodzi o chipset w MatePad 2 to wspomina się o Snapdragonie 888 4G. Całość ma działać już oczywiście pod kontrolą głównego bohatera – HarmonyOS 2.0.