Hisense – nowa marka wkracza do Polski

Na polski rynek wchodzi marka Hisense. Dla wielu osób może brzmieć nieco egzotycznie, ale firma uznana na całym świecie.
Hisense – nowa marka wkracza do Polski

Kim jest Hisense?

Hisense to firma obecna obecnie na wszystkich kontynentach, która powstała w 1969 roku w Chinach. Warto zaznaczyć, że marką zależną od Hisense jest m.in. Gorenje oraz Toshiba. Pierwotna nazwa firmy z chińskiego może być tłumaczona jako dwie rzeki wpadające do morza lub zaufanie bez granic. Globalna nazwa Hisense funkcjonuje od 1994 roku. Firma zajmuje się produkcja sprzętu AGD i RTV. Hisense na pewno stanie się bardziej rozpoznawalny po Euro 2020, rozgrywanych przewrotnie w 2021 roku, gdzie jest głównym partnerem.

Warto zaznaczyć, że Hisense nie jest powiązany z Huaweiem, choć nazwa może budzić takie skojarzenia.

Czytaj też: Karty graficzne Intel Arctic Sound 2T i 1T na zdjęciach. Co przynosi architektura Xe-HP?

Hisense w Polsce. Jakich urządzeń się spodziewać?

W Polsce są już dostępne pralki i suszarki Hisense. Dołączą do nich piekarniki oraz płyty indukcyjne oraz lodówki z serii Skyline i przeróżne konstrukcje, takie jak lodówki Kombi, Side-bySide, czy French Door. Hisense chłodzie nie tylko produkty spożywcze i w ofercie ma również klimatyzatory, w Polsce dystrybuowane przez firmę Schiessel. W rodzimych sklepach znajdziemy też telewizory. W sumie aż 24 modele LED, OLED, ULED oraz MiniLED o przekątnych od 32 do 120 cali.

W lipcu do Polski trafi jeden z flagowych produktów Hisense – telewizor laserowy.

Czytaj też: Mikrochip umieszczany pod skórą umożliwi monitorowanie naszego zdrowia

Telewizor laserowy z ekranem dźwiękowym

Już sama nazwa produktu wzbudza zainteresowanie. W dużym uproszczeniu, telewizor laserowy to taka skrzyneczka, z której wydobywa się laser tworzący szczegółowy obraz w dowolnym oświetleniu. Najnowszy produkt firmy Sonic Screen Laser TV oprócz obrazu, wyróżnia się też odtwarzaniem dźwięku.

Czuwa nad tym system DML Distributed Mode Loudspeaker, składający się z aż 100 tys. jednostek audio umieszczonych w ekranie. No właśnie… jakim ekranie? Otóż obraz w telewizorze laserowym może być wyświetlany na dowolnej ścianie, ale też jest do tego dedykowany ekran. Obrazowo to troszkę jak ekran do projektora, ale otoczony ramką jak w klasycznych telewizorze. To właśnie w nim są umieszczone wspomniane jednostki audio. Sam ekran ma 2,9 cm grubości. Instalujemy go na ścianie i w odległości co najmniej 20,8 cm od niego należy umieścić projektor.

Emitowany dźwięk jest przestrzenny, w zakresie 360 stopni, a jego maksymalna głośność to 90 dB. Pasmo przenoszenia dźwięku zaczyna się od 50 Hz, więc teoretycznie możemy liczyć na głęboki bas.

Nowy telewizor Sonic Screen Laser TV o oznaczeniu 88L5V oferuje obraz o przekątnej 88 cali i rozdzielczości 4K. Jego żywotność ma sięgać 25 000 godzin. Nie do końca wiadomo na ile Smart jest telewizor laserowy Hisense, ale producent mówi o dostępie do aplikacji takich jak CDA, Netflix, Amazon Prime, czy YouTube.

Telewizor laserowy Hisens trafi do Polski w lipcu. Nie wiemy jaka będzie jego cena, ale możemy być pewni, że tanio nie będzie.