Hisense – nowa marka wkracza do Polski

Arkadiusz Dziermański Z-ca Redaktora Naczelnego

Na polski rynek wchodzi marka Hisense. Dla wielu osób może brzmieć nieco egzotycznie, ale firma uznana na całym świecie.

Kim jest Hisense?

Hisense to firma obecna obecnie na wszystkich kontynentach, która powstała w 1969 roku w Chinach. Warto zaznaczyć, że marką zależną od Hisense jest m.in. Gorenje oraz Toshiba. Pierwotna nazwa firmy z chińskiego może być tłumaczona jako dwie rzeki wpadające do morza lub zaufanie bez granic. Globalna nazwa Hisense funkcjonuje od 1994 roku. Firma zajmuje się produkcja sprzętu AGD i RTV. Hisense na pewno stanie się bardziej rozpoznawalny po Euro 2020, rozgrywanych przewrotnie w 2021 roku, gdzie jest głównym partnerem.

Warto zaznaczyć, że Hisense nie jest powiązany z Huaweiem, choć nazwa może budzić takie skojarzenia.

Czytaj też: Karty graficzne Intel Arctic Sound 2T i 1T na zdjęciach. Co przynosi architektura Xe-HP?

Hisense w Polsce. Jakich urządzeń się spodziewać?

W Polsce są już dostępne pralki i suszarki Hisense. Dołączą do nich piekarniki oraz płyty indukcyjne oraz lodówki z serii Skyline i przeróżne konstrukcje, takie jak lodówki Kombi, Side-bySide, czy French Door. Hisense chłodzie nie tylko produkty spożywcze i w ofercie ma również klimatyzatory, w Polsce dystrybuowane przez firmę Schiessel. W rodzimych sklepach znajdziemy też telewizory. W sumie aż 24 modele LED, OLED, ULED oraz MiniLED o przekątnych od 32 do 120 cali.

W lipcu do Polski trafi jeden z flagowych produktów Hisense – telewizor laserowy.

Czytaj też: Mikrochip umieszczany pod skórą umożliwi monitorowanie naszego zdrowia

Telewizor laserowy z ekranem dźwiękowym

Już sama nazwa produktu wzbudza zainteresowanie. W dużym uproszczeniu, telewizor laserowy to taka skrzyneczka, z której wydobywa się laser tworzący szczegółowy obraz w dowolnym oświetleniu. Najnowszy produkt firmy Sonic Screen Laser TV oprócz obrazu, wyróżnia się też odtwarzaniem dźwięku.

Czuwa nad tym system DML Distributed Mode Loudspeaker, składający się z aż 100 tys. jednostek audio umieszczonych w ekranie. No właśnie… jakim ekranie? Otóż obraz w telewizorze laserowym może być wyświetlany na dowolnej ścianie, ale też jest do tego dedykowany ekran. Obrazowo to troszkę jak ekran do projektora, ale otoczony ramką jak w klasycznych telewizorze. To właśnie w nim są umieszczone wspomniane jednostki audio. Sam ekran ma 2,9 cm grubości. Instalujemy go na ścianie i w odległości co najmniej 20,8 cm od niego należy umieścić projektor.

Emitowany dźwięk jest przestrzenny, w zakresie 360 stopni, a jego maksymalna głośność to 90 dB. Pasmo przenoszenia dźwięku zaczyna się od 50 Hz, więc teoretycznie możemy liczyć na głęboki bas.

Nowy telewizor Sonic Screen Laser TV o oznaczeniu 88L5V oferuje obraz o przekątnej 88 cali i rozdzielczości 4K. Jego żywotność ma sięgać 25 000 godzin. Nie do końca wiadomo na ile Smart jest telewizor laserowy Hisense, ale producent mówi o dostępie do aplikacji takich jak CDA, Netflix, Amazon Prime, czy YouTube.

Telewizor laserowy Hisens trafi do Polski w lipcu. Nie wiemy jaka będzie jego cena, ale możemy być pewni, że tanio nie będzie.