Microsoft Edge 91 – jeszcze szybsza i wydajniejsza przeglądarka

Microsoft ogłosił, że rozpoczęło się udostępnianie Microsoft Edge 91, czyli najnowszej wersji ich przeglądarki. Przynosi ona lepszą wydajność i jeszcze szybsze działanie nawet na słabszych komputerach.
microsoft edge 92, microsoft edge 93
microsoft edge 92, microsoft edge 93

Microsoft Edge 91 już dostępny

Internet Explorer odszedł już do lamusa, a jego całkowite usunięcie z Windows 10 zostało zaplanowane na czerwiec tego roku. Jednak właściwie już dawno zdążyliśmy zapomnieć o tej przeglądarce, bo Microsoft Edge skutecznie zatarł złe wspomnienia. Z każdą kolejną wersją przeglądarka Microsoft tylko zyskuje i już teraz jest uruchamia się szybciej i jest sprawniejsza niż chociażby Google Chrome. A będzie jeszcze lepiej, bo jej najnowsza wersja nastawiona jest właśnie na szybkość i wydajność.

Czytaj też: Redmi Note 8 2021 przedstawiony oficjalnie

Podczas konferencji Build ogłoszono funkcje, jakie trafią do Edge w najnowszej wersji. Skupiono się, przede wszystkim, na optymalizacji pod kątem wydajności na słabszych komputerach, ale nie tylko. Microsoft ulepszył funkcję Sleeping Tabs, czyli tryb uśpionych kart. Jest to bardzo przydatna funkcjonalność, dzięki której karty, których nie używamy przechodzą w tryb uśpienia zwalniając tym samym pamięć i zasoby procesora. Testy wykazały, że obniża ona zużycie nawet o 30 procent, co jest świetnym wynikiem.

Kolejną nowością jest funkcja Startup Boots. Ma ona zapewnić szybsze uruchamianie się przeglądarki dzięki temu, że część jej zasobów zostanie uruchomiona już przy starcie systemu. Przy czym ma to w żaden sposób nie zakłócać prędkości ładowania systemu podczas jego włączania.

Czytaj też: Nowy Lenovo Yoga Pad Pro spełni nawet funkcję drugiego monitora

Wszystko to ma na celu większą wydajność przeglądarki, a także szybsze jej uruchamianie. Cóż, jesteśmy zdecydowanie na tak. Microsoft Edge 91 jest już udostępnione i pobierze się automatycznie, jeśli macie ją zainstalowaną na swoim komputerze. Jeśli jednak zależy Wam, by już korzystać z najnowszej wersji, to możecie pobrać ją ze strony Microsoftu.