Microsoft szykuje ostateczny pogrzeb Adobe Flash Player

Specjalna aktualizacja Windowsa 10, którą szykuje Microsoft, ostatecznie pogrzebie wszelkie pozostałości po Adobe Flash Player jakie przetrwały jeszcze w systemie operacyjnym naszych komputerów.
Microsoft szykuje ostateczny pogrzeb Adobe Flash Player
Microsoft szykuje ostateczny pogrzeb Adobe Flash Player

To już naprawdę ostatnie pożegnanie Adobe Flash Player

Adobe Flasha żegnamy od jakiegoś czasu. Pierwsze zapowiedzi pojawiły się przeszło trzy lata temu, potem nadeszła oficjalna informacja o zakończeniu obsługi Flasha z dniem 31 grudnia 2020 roku i rozpoczęciu blokad uruchamianych za jego pomocą treści od 12 stycznie tego roku. Następnie Microsoft ogłosił, że za pomocą specjalnej aktualizacji nasz komputer sam odinstaluje Flasha z naszego komputera. I wydawało się, że to już koniec, wszyscy o tym zapomnieli i żyją dalej, tylko od czasu do czasu zdarza się komuś wspomnień z rozrzewnieniem flashowe gierki ogrywane w przeglądarce na lekcjach informatyki.

Microsoft jednak doszedł do wniosku, że Adobe Flash Player jednak „nie wszystek umarł” (parafrazując nieco słowa Horacego) i trzeba dogłębnie posprzątać nasze komputery ze wszelkich pozostałości po nim.

W lipcu tego roku mamy dostać specjalną aktualizację, która posłuży właśnie do tego celu. Nazywać się będzie KB4577586 “Update for Removal of Adobe Flash Player”. Usunie ona w sposób trwały wszystkie ślady Flasha z Windowsa 10. Przygotowano także poprawkę na systemu Windows Server 2012 i Windows Embedded 8 Standard. Cały proces rozpocznie się w czerwcu i zakończy właśnie lipcową aktualizacją bezpieczeństwa. Microsoft przypomina, że po aktualizacji systemu Windows 10 w wersji 21H1 lub nowszej Flash zostanie usunięty. Wspomina również, że w każdej chwili można samodzielnie wdrożyć aktualizację KB4577586, która dostępna jest w wykazie usług Microsoft Update.