Oficjalne nagranie Android 12 wyciekło. Wiemy co przyniesie nowy system

Już w ten wtorek, środę i czwartek będzie odbywać się jedna z najważniejszych konferencji dla rozwoju technologii codziennego użytku. Wtedy to bowiem najpopularniejszy system na świecie ma doczekać się pięciu minut w świetle reflektorów, ale już teraz do sieci wpadło oficjalne nagranie Android 12, które co nieco przedwcześnie zdradza.
nagranie Android 12, nagranie z Android 12, Android 12
nagranie Android 12, nagranie z Android 12, Android 12

Sam materiał możemy znaleźć na kanale YouTube popularnego blogera za Wielkim Oceanem, niejakiego Johna Prossera, który to umożliwił nam przedwczesny wgląd na kilka z nowości Androida 12. Obecnie większość z naszych smartfonów hula na “jedenastce”, a nawet “dziesiątce”, ale jeśli zadbaliście o to, aby wybrać model z myślą o przyszłości, to i na tę nadchodzącą “dwunastkę” się załapiecie.

Czytaj też: CHIP Poleca – TOP 5 smartfonów do 3000 zł

Czy będzie warto czekać na nowego Androida? Z pewnością tak, jak to zresztą było do tej pory, ale to, na co dokładnie będziemy czekać, zostanie przynajmniej w pewnej części ujawnione podczas wspomnianej konferencji Google I/O, trwającej od 18 do 20 maja. Ta odbędzie się w zupełności w formie online i tak jak do tej pory, będziemy mogli oglądać na bieżąco, co tam ciekawego przygotowały dla nas Wielkie Głowy z Google.

System Android 12, to w skrócie lepiej, szybciej, ładniej i bezpieczniej

Jednym z najważniejszych ujawnień, choć oczywiście o nim nic oficjalnie nie wiemy, będzie system Android 12. Poniżej możecie obejrzeć materiał wspomnianego blogera, który wszedł w posiadanie ciekawego nagrania na temat tego nowego systemu. To pokazuje przede wszystkim to, czego oczekiwaliśmy od dawna, a więc gruntownych zmian w interfejsie użytkownika oraz nowinek pod kątem dodatkowych funkcji.

Czytaj też: Test płyty głównej Asus ROG Maximus XIII Hero

Na krótkim materiale widzimy głównie zmiany zorientowane na powiadomienia, elastyczną formę aplikacji, wbudowane wsparcie dla motywów graficznych, przerobioną klawiaturę, ikonki aplikacji, czy ogólnie przerobioną aplikację systemową. W skrócie ma być nowocześniej, przyjaźniej i prościej dla użytkownika, a więc po prostu lepiej, co dopełnią usprawnione funkcje bezpieczeństwa i prywatności.

Czytaj też: Najnowsze patenty Xiaomi skupiają się na nietypowych konstrukcjach aparatów

Google I/O 2021 będzie też świetną okazją do ujawnienia przez firmę wielu nowych sprzętów na czele ze słuchawkami Pixel Buds A. Następcę Pixel Buds 2 sugeruje zresztą sama ich cena, która niedawno została wzięta pod topór. Oprócz tego, mamy też ponoć zobaczyć wiele przejawów co do nacisku na integracje urządzeń typu smart firmy w naszym otoczeniu.