Namiot samochodowy od Crua Outdoors. Idealne rozwiązanie na kemping z dala od cywilizacji?

Firma Crua Outdoors miała już w swojej ofercie m.in. linię klasycznych namiotów oraz hamaków. Teraz postanowiła ją poszerzyć o pierwszy namiot samochodowy. AER można rozbić na dachu pojazdu, na ziemi, a nawet stworzyć wielopoziomową konstrukcję.
Namiot samochodowy od Crua Outdoors. Idealne rozwiązanie na kemping z dala od cywilizacji?

Na pierwszy rzut oka AER wygląda jak każdy inny składany namiot samochodowy o miękkiej powłoce. Posiada jednak dodatkowy zestaw podpór, co wyróżnia tę konstrukcję od innych. W zależności od modelu, w AER może spać do trzech osób rozmieszczonych na podłodze o wymiarach 129 x 227 cm lub do pięciu osób na podłodze o wymiarach 209 x 240 cm.

Co więcej, istnieje też możliwość wykorzystania go w formie klasycznego, naziemnego namiotu. Oczywiście wydatek rzędu 1849 dolarów (niemal 7 tysięcy złotych) po to, aby wykorzystywać AER w taki sposób nie wydaje się szczególnie rozsądny, ale w razie konieczności mogłoby to być rozwiązaniem.

Namiot samochodowy AER RTT można stosować w formie naziemnej, choć ze względu na cenę nie byłoby to najlepsze rozwiązanie

W ofercie firmy Crua znajduje się wewnętrzna powłoka Culla z izolacją termiczną. Służy ona za w pełni wentylowaną barierę termoizolacyjną, która chroni zarówno przed niskimi jak i wysokimi temperaturami. AER można łatwo połączyć z innymi namiotami tej samej firmy, tworząc spersonalizowane, sporych rozmiarów kempingi. Dotyczy to również opcji naziemnej, choć w tym przypadku potrzebne byłyby dodatkowe elementy łączące.

Pomimo stosunkowo prostej konstrukcji trudno uwierzyć, że opisywany model da się w pełni rozłożyć w ciągu 60 sekund. Gdybyście jednak poczuli się przekonani do zakupu AER, to powinna Was zainteresować zbiórka w serwisie Indiegogo, której celem jest wprowadzenie namiotu na rynek. 3-osobowy model w cenie 1849 dolarów zawiera namiot, regulowaną drabinkę, słupki nośne, materac, dwie torby na buty i winylowy pokrowiec podróżny.

Z kolei opłata w wysokości 2249 dolarów (ok. 8300 złotych) zapewnia opcję zawierającą wymienione już elementy oraz dodatkową wewnętrzną powłokę Culla i pompkę. W przypadku 5-osobowej wersji o wadze 79 kg mowa o kwocie rzędu 2199 dolarów (8100 złotych), podczas gdy wzbogacony model ma kosztować 2649 dolarów (9800 złotych).