ZOTAC wskazuje na nowe karty graficzne NVIDIA, a ta szykuje się do Computex 2021

Możemy już odliczać dni do targów Computex 2021, na których to najwidoczniej nowe karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3000 przestaną mieć przed nami jakiekolwiek tajemnice.
nowe karty graficzne NVIDIA, GeForce RTX 3080 Ti, GeForce RTX 3070 Ti
nowe karty graficzne NVIDIA, GeForce RTX 3080 Ti, GeForce RTX 3070 Ti

Ostatnio wiele dzieje się na rynku kart graficznych, jako że ceny ciągle rosną, a NVIDIA wytoczyła przeciw temu swoje działa. Wczoraj miała bowiem oficjalna premiera NVIDIA GeForce RTX 3000 LHR, czyli modeli o ograniczonej wydajności w “kopaniu Ethereum”, a na rynek najwidoczniej już wkrótce wpadnie świeża dostawa nowych kart z tego typu właśnie ograniczeniem.

Czytaj też: Oficjalna premiera NVIDIA GeForce RTX 3000 LHR ujawnia wszystkie szczegóły

Nowe karty graficzne NVIDIA w programie ZOTACa

Mowa o dwóch, a może nawet trzech modeli, o ile uwierzymy w jednoczesną premierę RTX 3060 Ti tuż obok GeForce RTX 3080 Ti oraz RTX 3070 Ti. Na tę najsłabszą kartę nie wskazuje jednak najnowszy wyciek od firmy ZOTAC, która nie mogła poczekać i w swojej najnowszej aktualizacji do oprogramowania FireStorm zamieściła informacje na temat RTX 3080 Ti oraz RTX 3070 Ti.

Co jednak najciekawsze, wśród tych katalogów i grafik znalazła się również karta GeForce RTX 3090 Ti. Na ten moment możemy traktować ją jedynie jako legendę, przypadkowo dodany do aktualizacji element, choć warto odnotować, że to pierwszy raz, kiedy widzimy na nią wskazanie i to dosyć interesujące, bo prosto od producenta.

Czytaj też: Test trzech modeli GeForce RTX 3080

NVIDIA na targach Computex 2021

Wyciek ten zbiegł się z ogłoszeniem, że podczas targów Computex 2021 NVIDIA będzie prowadzić wydarzenie, któremu przewodzić będzie Jeff Fisher (starszy wiceprezes marki GeForce) i Manuvir Das (szef działu informatyki NVIDIA). Jest to o tyle ważna informacja, że w lutym to właśnie Jeff Fisher odpowiadał za ogłoszenie premiery karty GeForce RTX 3060, więc łatwo możemy połączyć pozostałe kropki.

Czytaj też: Pasywne chłodzenie Noctua nie przejdzie do legendy. Firma nadal o nim pamięta

Zwłaszcza że karty graficzne GeForce RTX 3080 Ti oraz RTX 3070 Ti pojawiają się w przeciekach coraz częściej, a ZOTAC obok MSI jest kolejnym producentem, który wyjawił nieco za dużo. Sama premiera obu modeli będzie jedynie formalnością, bo tak naprawdę ich nieoficjalna specyfikacja krąży w sieci od wielu tygodni.