Nowy dyrektor Instytutu Łączności. Szybka zmiana na stanowisku

Już niedługo swoją pracę rozpocznie nowy dyrektor Instytutu Łączności. Michał Chojnowski nie zagrzał długo miejsca.
Nowy dyrektor Instytutu Łączności. Szybka zmiana na stanowisku

Instytut Łączności miał renomę. Za czasów poprzedniego dyrektora

Dr inż. Jerzy Żurek przez lata wypracował bardzo mocną pozycję Instytutu Łączności, który stał się instytucją bardzo poważaną w branży. Nieoficjalnie jednak ówczesny dyrektor był w konflikcie z Ministerstwem Cyfryzacji. Tuż przed zamknięciem resortu, we wrześniu 2020 roku dr inż. Jerzy Żurek został odwołany ze stanowiska dyrektora Instytutu Łączności. Mówiło się o swego rodzaju prezencie pożegnalnym ministra cyfryzacji.

Prezentów było później więcej, bo kolejne zmiany kadrowe prowadził do upolitycznienia Instytutu Łączności. Wiele mówiło się o wysokiej niekompetencji nowych władz IŁ, które na starcie swojego panowania m.in. sparaliżowały jego pracę poprzez odwołanie wszystkim pracowniom obowiązujących pełnomocnictw. Dalsza przyszłość Instytutu i jego renoma, mocno związana z poprzednim dyrektorem, stanęła pod znakiem zapytania. Tym bardziej że z Instytutu zaczęli odchodzić bardzo ważni pracownicy.

Czytaj też: Kluczyk do samochodu w telefonie – czy to możliwe?

Nowy dyrektor Instytutu Łączności

Jak wynika z naszych informacji, Michał Chojnowski nie jest już dyrektorem Instytutu Łączności. Istnieje więc szansa, że trwający kilka miesięcy kryzys zostanie szybko zażegnany.

Nazwisko nowego dyrektora nie jest jeszcze znane. Nieoficjalnie mówi się o prof. dr hab. inż. Sławomirze Sujeckim z wydziału elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Nie jest to jednak potwierdzona informacja.