Oppo Reno6 – nie za szybko ta premiera?

Trzy smartfony Oppo przeszły certyfikację 3C, a to oznacza, że niedługo mogą trafić na rynek. Wiele wskazuje na to, że będą to modele Oppo Reno6, Reno6 Pro oraz Reno6 Pro+. Nie za szybko te premiery?
Oppo Reno6 – nie za szybko ta premiera?

Certyfikaty są, więc Oppo Reno6 wskakuje na rynek?

Smartfony, przed rynkową premierą, przechodzą szereg certyfikacji. Zdradza nam to, jakie modele będą niedługo debiutować. Często pierwszym źródłem takich informacji jest chiński urząd TENAA. Zdradza on sporą część specyfikacji oraz zdjęcia smartfonów. Kolejnym jest 3C, który w uproszczeniu, jest certyfikatem dotyczącym zasilania. Jednocześnie jest jednym z ostatnich etapów, pod którym do premiery jest już bardzo blisko.

Tym sposobem dochodzimy do smartfonów Oppo o oznaczeniu PEPM00 oraz PENM00. Oba właśnie przeszły certyfikację 3C, a nieco wcześniej otrzymał ją model PEQM00. Chińskie źródła donoszą, że tym ostatnim modelem jest Oppo Reno6, a dwa pozostałe to Oppo Reno6 Pro oraz Oppo Reno6 Pro+. Warto tutaj wspomnieć, że chiński wariant Oppo Reno5 5G ma oznaczenie PEGM00.

Podstawowy wariant smartfonu ma oferować ekran OLED o przekątnej 6,43 cala i 90 Hz odświeżaniem obrazu i główny aparat na czele z matrycą OmniVision OV64B i rozdzielczości 64 Mpix. Do tego mowa jest o 12 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci wbudowanej, 8-rdzeniowym procesorze MediaTek Dimensity o oznaczeniu MT6877 oraz akumulatorze o pojemności 4 400 mAh.

W przypadku dwóch pozostałych modeli mowa jest o procesorach MediaTek Dimensity 1200 oraz Qualcomm Snapdragon 870, zakrzywionych ekranach OLED z 90 Hz odświeżaniem obrazu oraz ładowaniem akumulatora o mocy 65W. Jeśli informacje się potwierdzą, Oppo zostanie z serią Reno w górnych rejonach średniej półki smartfonów.

Ten Oppo Reno6 to nie za szybko?

Może wydawać się, że smartfony Oppo debiutują za szybko. W końcu na polskim rynku dopiero co pojawił się Reno5 5G i firma jest dopiero w trakcie kampanii promującej nowy model. Ale oficjalna premiera smartfonu miała miejsce w grudniu 2020 roku. Dopiero później trafił on do Europy, w tym do Polski.

Oppo prezentuje nowe smartfony zazwyczaj co pół roku, więc premiera serii Reno6 w ciągu najbliższych dwóch miesięcy jest zdecydowanie można. W końcu seria Reno4 debiutowała pod koniec lipca 2020 roku.