Plotka ujawnia niektóre ze zmian, jakie przyniesie iOS 15

W czerwcu, podczas WWDC Apple ma zaprezentować iOS 15. Tymczasem do sieci trafiły najnowsze doniesienia o zmianach, jakie ma przynieść ten system operacyjny.
Plotka ujawnia niektóre ze zmian, jakie przyniesie iOS 15

Poznaliśmy niektóre z największych zmian w iOS 15?

7 czerwca, podczas WWDC 2021 Apple ma zaprezentować swoje najnowsze innowacje w zakresie oprogramowania. Mamy poznać kolejne wersje iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS, a według informacji, tuż po wydarzeniu pierwsi użytkownicy będą mogli już je testować na urządzeniach Apple. Nowości będzie więc sporo, jednak chyba najbardziej wyczekiwanym punktem będzie prezentacja iOS 15.

Czytaj też: Nieoficjalny render procesora Raphael na gniazdo AM5 AMD

Apple ma zaprezentować nowe funkcje, choć zapewne nie wszystkie, bo wiele będzie ściśle powiązanych z iPhone 13, a tego firma jeszcze nie chce ujawniać. Oczywiście, jak to było w przypadku poprzednich wersji oprogramowania, i teraz do sieci trafiło sporo przecieków na jego temat. Listę rzekomych nowości opublikował  Connor Jewiss z MakeUseOf na swoim Twitterze.

Co według niego trafi do iOS 15?

  • ulepszenia interfejsu trybu ciemnego
  • poprawki aplikacji iMessage
  • nowości w aplikacji Zdrowie, takie jak możliwość “śledzenia” żywności
  • nowe powiadomienia
  • ekran blokady zostanie przeprojektowany

Już wcześniej mowa była o niektórych z tych rzeczy. Poprzednie plotki mówiły też o powiadomieniach, które mają zostać bardziej dostosowane do użytkownika i sposobu, w jaki korzysta z urządzenia. Będzie można również ustawić różne tryby nieobecności, takie jak spanie, praca, jazda samochodem, a także wymyślić własną, niestandardową kategorię. Bloomberg wspominał też, że “poprawki” w iMessage mają uczynić z aplikacji coś, co będzie mogło konkurować z WhatsAppem.

Czytaj też: Premiera Realme Narzo 30 5G w Europie

Nowości jest więc sporo, jednak spodziewamy się, że przecieki ujawniły tylko część z nich, a podczas WWDC 2021 Apple zaprezentuje ich jeszcze więcej. Pozostaje więc czekać, a w międzyczasie śledzić pojawiające się doniesienia.