Nowe podkręcone pamięci DDR4 HyperX Predator za 4725 zł. Czy ktoś tu oszalał?

HyperX pochwalił się właśnie swoimi nowymi modułami pamięci operacyjnej, które w najlepszym wydaniu kosztują aż 4725 zł, bo 1245 dolarów. Co więc sprawia, że tyle kosztują te podkręcone pamięci DDR4 HyperX Predator?
DDR4 HyperX Predator, pamięci DDR4 HyperX Predator, HyperX Predator
DDR4 HyperX Predator, pamięci DDR4 HyperX Predator, HyperX Predator

Nowy zestaw DDR4 Predator występuje wyłącznie w zestawie dwóch modułów o łącznej pojemności 32 GB (2×16 GB), więc pod tym kątem nie wyróżnia się jakkolwiek na rynku. Jednak to zegary rzędu 5000, 5133 i 5300 MHz (przy opóźnieniu CL19, CL20, CL20) są tym, co podbija cenę do kolejno 870, 995 i 1245 dolarów. Wszystko to na napięciu 1,55V

Na pierwszy rzut oka te podkręcone pamięci DDR4 HyperX przyjmują postać tradycyjnych modułów z niespecjalnie rozbudowanym, aluminiowym radiatorem i czarnym laminatem, ale to, co w nich najważniejsze, znajduje się poza naszym wzrokiem. Pomijając skromną, ale efektowną estetykę, w tych modelach najważniejsze są elektroniczne układy premium, które razem pozwalają na osiągnięcie tak niebywałych prędkości.

W rzeczywistości jednak sprawa ma się jeszcze lepiej, bo dokładnie te moduły HyperX Predator DDR4 zostały wykorzystane do pobicia rekordu podkręcania DDR4, ustanawiając nowy rekordowy poziom 7200 MHz. Do tego wymagany jest oczywiście topowy, idealnie skomponowany sprzęt, ale nie macie się co smucić, że w Waszych zestawach prędkości rzędu 7200 MHz będą nie do osiągnięcia.

Podkręcone pamięci DDR4 HyperX Predator nie rozwiną skrzydeł dla wszystkich i chodzi tu tylko o kompatybilność

Tak naprawdę sięgając po te pamięci, musicie być pewni, że Wasza platforma w ogóle będzie w stanie utrzymać ich fabryczne taktowania. Oczywiście HyperX zapewnia dożywotnią gwarancję na te moduły i zapewnia, że każdy z nich został kompleksowo przetestowany przed trafieniem do sprzedaży, ale nie wszystkie płyty główne będą w stanie niezawodnie działać nawet przy częstotliwości 5000 MHz. Nie martwcie się jednak, jeśli już wydacie pieniądze niepotrzebnie, w sukurs przyjdzie Wam drugi profil XMP o znacznie niższych taktowaniach.

Pamięci ponoć zmierzają już na rynek, ale ich dostępność nie będzie szeroka zarówno przez wyjątkowość tych modułów, jak i obecną sytuację na świecie. Warto też zaznaczyć, że HyperX Predator obejmuje tak naprawdę całą rodzinę pamięci DDR4, których częstotliwość taktowania waha się od 2666 do 5333 MHz, opóźnienia od CL13 do CL20, a pojemności od zaledwie 8 do aż 256 GB zależnie od wybranego zestawu. Innymi słowy, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.