Rekord 3DMark Fire Strike dla ekstremalnie podkręconego Radeona RX 6900 XT

Ustanowiono właśnie nowy rekord 3DMark Fire Strike, który choć jest zdominowany przez karty Radeon RX 6900 XT od dawna, to dopiero niedawno doczekał się ogromnego przebicia dotychczasowego “rekordowego poziomu”.
Rekord 3DMark Fire Strike, ekstremalnie podkręconego Radeona RX 6900 XT, 3DMark Fire Strike, Radeon RX 6900 XT
Rekord 3DMark Fire Strike, ekstremalnie podkręconego Radeona RX 6900 XT, 3DMark Fire Strike, Radeon RX 6900 XT

Jest to nie tylko rekord w samej bazie danych 3DMark w teście Fire Strike, ale też rekord podkręcania karty Radeon RX 6900 XT. W przypadku tego pierwszego wynik jest nieco “oszukany”, bo graficzna teselacja karty została wyłączona i przez to właśnie wynik nie jest zgodny ze standardem UL. Jednak nawet pomimo takiego “słodkiego oszustwa” baza danych przyjmuje wyniki testów i tak też było tym razem.

Czytaj też: Karty graficzne Intel Arctic Sound 2T i 1T na zdjęciach. Co przynosi architektura Xe-HP?

Nowy rekord 3DMark Fire Strike dzięki Navi 21 XTXH

Przechodząc do konkretów, nowy rekord faworyzującego karty AMD testu 3DMark Fire Strike wynosi teraz nie 34744, a 37618 punktów. Różnica jest więc ogromna i to tylko i wyłącznie przez “nowy” rdzeń biorącej udział w podkręcaniu karty RX 6900 XT. W grę wchodził bowiem model PowerColor RX 6900 XT Red Devil (lub Liquid Devil), którego wyposażono nie w byle jaki rdzeń Navi 21 XTX, a Navi 21 XTXH.

Czytaj też: Jak działa Ray Tracing? O rodzajach śledzenia promieni i roli rdzeni RT

Chociaż Navi 21 XTXH jest bliźniaczym pod kątem specyfikacji rdzeniem w porównaniu do Navi 21 XTX, to należy do specjalnie wyselekcjonowanych GPU. Te są tak idealnie wyprodukowane, że pozwalają na wyższe podkręcanie zegarów, a na dodatek posiadają zniesiony ogranicznik na poziomie BIOSu do 3 GHz. Ponoć jedynie 10% z wyprodukowanych rdzeni może zaliczyć się do dumnego grona Navi 21 XTXH.

Możliwości Navi 21 XTXH wcześniej potwierdził niemiecki overclocker der8auer, podbijając zegar RX 6900 XT Liquid Devil do 3,2 GHz, co do tej pory było rekordem OC tego modelu. Teraz jednak zespół Team OSG przebił ten wynik, bo nie tylko osiągnął szczytową częstotliwość pracy rdzenia na poziomie 3321 MHz (3,321 GHz), ale też był w stanie przeprowadzić test bez wysypania się systemu.

Czytaj też: Zdjęcia SoC AMD 4700S, czyli jak złożyć nowego Xboxa w dekstopie

W zabawie nie zabrakło chłodzenia ciekłym azotem, a cały zestaw składał się z płyty głównej ROG Crosshair VIII Dark Hero z procesorem AMD Ryzen 9 5950X o taktowaniu 5950X. Jeśli z kolei sami jesteście zainteresowani tym wyjątkowym rdzeniem Navi 21 XTXH, to musicie rozglądać się za topowymi modelami Radeona RX 6900 XT od różnych producentów.