Google Pixel 6 Pro, Pixel 6 Pro, Pixel 6, rendery Google Pixel 6

Rendery Google Pixel 6 zapowiadają smartfonową rewolucję w wyglądzie

Smartfony Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro pojawiły się jakiś czas temu na nieoficjalnych renderach, które mogą dokładnie odwzorowywać ich rzeczywisty wygląd. Przyjrzymy się zatem bliżej tym nadchodzącym „ponoć” jesienią nowością.

Sam projekt tych smartfonów sprawia, że z pewnością będą wyróżniać się one swoją oryginalnością na rynku. Ilu zyska przeciwników, a ilu zwolenników na pewno dowiemy się w swoim czasie, bo firma Google wedle tych przecieków diametralnie zmieniła konstrukcję nowej serii smartfonów względem modeli poprzedniej generacji.

Czytaj też: Zbliża się premiera Axon 30 Ultra 5G. Sprawdźcie co wiemy

Przyglądając się dokładnie tym grafikom, zauważamy, że oba smartfony, czyli Pixel 6 i Pixel 6 Pro zamiast tradycyjnej wyspy z aparatami, otrzymały wypukły, czarny pasek z matrycami na całej szerokości tylnej obudowy. Zauważalną na pierwszy rzut oka różnicą jest ilość obiektywów, ponieważ w Pixel znalazły się dwa, a w Pixel 6 Pro dodatkowo jeszcze jeden. Te aparaty są ustawione horyzontalnie, a po ich prawej stronie znajduje się lampa błyskowa LED.

Według plotek trzeci dodatkowy aparat w Pixel 6 Pro może być teleobiektywem, lecz na ten moment nie wiadomo, czy będzie chwalił się on peryskopową konstrukcją. Innymi słowy, nie mamy ciągle gwarancji na obecność większego niż 3-krotnego powiększenia optycznego. Niemniej jednak, jak to zwykle po smartfonach rodziny Pixel, oczekuje się wiele od tej potrójnej konfiguracji kamer.

Czytaj też: MediaTek Dimensity 900, czyli 6nm chipset dla średniaków z 5G

Oprócz tego z udostępnionych renderów wynika, że skaner linii papilarnych będzie bezpośrednio zintegrowany z ekranem. Jeśli chodzi o sam wygląd smartfonów, to zdjęcia ukazują ekstrawagancką kombinację trzech kolorów. Na samej górze pomarańczowa wstawka łączy się wizualnie z dominującym na obudowie jasnym pomarańczem (Pixel 6 Pro), lub bielą (Pixel 6), od której oddziela ją opisany już wyżej czarny, wypukły pasek z obiektywami.