Już wkrótce Samsung ma nam zaserwować wysyp nowych akcesoriów

Najnowsze doniesienia mówią, że powinniśmy  zacząć się już szykować na premiery kolejnych akcesoriów od firmy Samsung. Dotyczy to inteligentnych zegarków Galaxy Watch 4, Galaxy Watch Active 4 i słuchawek Galaxy Buds 2.
Samsung Galaxy Watch 3
Samsung Galaxy Watch 3

Smartwatche Samsung – Galaxy Watch 4, Galaxy Watch Active 4

Do sieci trafiło kilka informacji na temat nowych smartwatchy Samsunga, które mają trochę odświeżyć ofertę producenta. Chodzi o modele Galaxy Watch 4, Galaxy Watch Active 4. Dowiedzieliśmy się, że Watch 4 dostępny będzie w rozmiarach 42 mm i 46 mm, zaś Watch Active 4 –  40 mm i 42 mm. Jest to niewielka różnica w średnicy w porównaniu z poprzednią, aktualna generacją zegarków. Wiemy też, że zamiast Tizena Samsung celuje już Wear OS w modelu Watch 4, dzięki czemu smartwatche zyskają nowe, bardziej rozbudowane możliwości.

Wiadomo jednak, że zmiana wielkości nie wpłynie raczej na powiększenie baterii. Czas pracy na jednym ładowaniu w przypadku Wear OS nie jest najlepszy, a jeśli pojemność 240 i 350 mAh (odpowiednio przy średnicy 42 i 46 mm) pozostanie i w nowych zegarkach, to nie mamy co oczekiwać dobrego czasu użytkowania. Liczymy jednak, że Samsung w tym temacie coś pokombinuje. W przypadku Watch Achtive 4 takich szczegółów jeszcze nie poznaliśmy.

Słuchawki Samsung Galaxy Buds 2

Kolejnym urządzeniem, który ma zostać zaprezentowany w najbliższym czasie jest Galaxy Buds 2. Tutaj przecieki wskazują na szeroką gamę kolorystyczną, która ma być dopasowana do składanych smartfonów Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3. Słuchawki maja być bowiem swoistym dopełnieniem tych smartfonów. Nowe kolory zawsze są mile widziane.

W przypadku słuchawek doniesienia mówią, że najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane wraz z nowymi składakami Samsunga, co ma wiele sensu, jako iż firma chce reklamować je jako dopełnienie smartfonów. Mówi się, że wówczas również mogą zadebiutować nowe smartwache, jednak to wydaje się już mniej prawdopodobne. Raczej Samsung będzie chciał pokazać je w późniejszym terminie, by ani smartfony, ani słuchawki ich nie przyćmiły.