Galaxy Z Roll – Samsung się zwija, Samsung się składa. Czy te pomysły mają sens?

Samsung szykuje się do pokazania nowych rozwiązań w ekranach OLED. Tymczasem w sieci mamy nowe informacje o kolejnych wygimnastykowanych smartfonach. W tym urządzenie z ekranem zwijany oraz składanym na trzy części.
Galaxy Z Roll – Samsung się zwija, Samsung się składa. Czy te pomysły mają sens?

Samsung Galaxy Z Roll – tego nie chcemy

Niezawodny zespół LetsGoDigital dotarł do wniosku patentowego Samsunga, dotyczącego smartfonu ze zwijanym ekranem. Z Roll jest oficjalną, zarejestrowaną nazwą. Co wiemy na tego smartfonu? W zasadzie nic poza tym, że będzie miał zwijany ekran. Bardzo luźne plotki mówią o tym, że może zobaczymy go jeszcze w tym roku. Obstawiam, że zobaczymy go szybciej, niż nam się wydaje. O czym za moment.

Zupełnie szczerze, kompletnie nie interesuje mnie ten model. Ze zwijanych smartfonów bardzo skutecznie wyleczył mnie Oppo X 2021. Pomysł jest dobry, ale przy obecnej technologii – bez sensu. Jeśli kiedykolwiek mieliście w rękach składany smartfon, na pewno zauważyliście, jak delikatny ma ekran. W takim Galaxy Z Fold2 nie stanowi to problemu, w końcu ekran jest chroniony przez zamkniętą obudowę. W smartfonie zwijanym ten delikatny ekran jest cały czas na wierzchu. Spędziłem sporo czasu z Huaweiem Mate Xs i uwierzcie mi – to nie jest dobry pomysł. Ekran bardzo szybko będzie w bardzo fatalnym stanie i dosłownie przeorany rysami.

Jeśli Samsung wymyśli sposób na wzmocnienie i ochronę wyświetlacza, wtedy zwracam honor i odszczekuję wszystko, co napisałem.

Czytaj też: Snapdragon 778G już oficjalnie. Zasili nowego Realme ‘Quicksilver’

Smartfon składany z trzech części i 17-calowy laptop ze składanym ekranem

To już oficjalna informacja prosto od Samsunga. To po części zapowiedź nadchodzącej, jutrzejszej konferencji w ramach Display Week 2021. Chodzi o ekran, który składa się z trzech części, czyli w dwóch miejscach. Przyznaję, że przedstawiona na filmie koncepcja wygląda obiecująco. Futurystyczna konstrukcja nie wydaje się przesadnie gruba. Największym pytaniem jak zawsze pozostaje jej trwałość.

Na nagraniu możemy też zobaczyć laptop z 17-calowym składanym ekranem. Przez moment można też wypatrzeć smartfon ze zwijanym ekranem. Dlatego też Galaxy Z Roll może ujrzeć światło dzienne znacznie szybciej, niż może nam się wydawać.