Smartwatch Bugatti już na Kickstarterze. Ciekawi ceny?

Jak podchodzicie do tego typu “skoków w bok” w wykonaniu firm? Bugatti do tej pory kojarzyliśmy głównie z wyjątkowych, luksusowych i szalenie wydajnych hipersamochodów, a tu proszę, smartwatch Bugatti przypominają nam, że ostatnie, czego powinniśmy oczekiwać po firmie, to trzymania się swojego poletka na rynku.
Smartwatch Bugatti
Smartwatch Bugatti

Firma Bugatti jest jednak jedną z tych, które chętnie przenoszą swoje motoryzacyjne podboje na inne rynki. Mowa o m.in. głośnikach Bugatti Royale, zegarku za 2,2 miliona złotych Twin Turbo Furious, czy ten warty fortunę zegarek z silnikiem W16 Bugatti. Teraz jednak jest dosyć nietypowo, bo w ramach współpracy Bugatti i VIITA w serwisie Kickstarter pojawiła się specjalna kampania zbierania funduszy na ruszenie z produkcją nowych smartwatchy premium.

Czytaj też: Red Magic 6R już oficjalnie. Gamingu w nim mniej, niż w reszcie

Chociaż wielkiego sukcesu nie osiągnęła, bo dzień po ruszeniu z akcją ma “jedyne” 200000 zł z potrzebnych 224551 zł na ruszenie z produkcją, to na spełnienie tego celu firma ma jeszcze praktycznie cały miesiąc. Finalnie jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kilkaset limitowanych smartwatchy wpadnie w ręce klientów już w październiku tego roku w ozdobnym pudełku wykonanym z wegańskiej skóry i drewna.

https://www.kickstarter.com/projects/bugatti-smartwatches/the-first-bugatti-smartwatch

Czytaj też: Nowy standard USB-C zapewni nawet 240 watów mocy

Smartwatch Bugatti, czyli cena oczywiście premium

W grę wchodzi tak naprawdę jeden, ale w praktyce już trzy smartwatche. Wszystkie bowiem mają do zaoferowania te same możliwości, ale już zupełnie odmienny wygląd. Mowa o modelach Bugatti Ceramique Edition One Pur Sport, Bugatti Ceramique Edition One Le Noire i Bugatti Ceramique Edition One Divo, które jednak bez wyjątku zapewniają luksusowy wygląd i styl. Składają się z ponad 1000 części wykonanych z odpornej na zarysowania ceramiki i tytanu o wysokiej wytrzymałości.

Wytrzymujący ponoć 14 dni po pełnym naładowaniu smartwatch Bugatti, jak to inteligentne zegarki przystało, jest w stanie śledzić poczynania użytkownika w ramach 90 różnych dyscyplin sportowych, a także monitorować jego tętno i natlenienie krwi, jak również jakość snu, czy stan emocjonalny. Na pokładzie nie zabrakło GPS, a całość dopełnia specjalna aplikacja na Androida lub iOS.

Czytaj też: Wyświetlacz i data premiery Nintendo Switch nowej generacji na wycieku

Możecie liczyć na wysoki poziom trwałości, kolorowy ekran dotykowy LED o rozdzielczości 390 × 390 pikseli, wodoodporność do 100 metrów oraz pięcioletnią gwarancję. Ceny są jednak ogromne, bo zaczynają się od 899 euro, choć tłumaczy to ich limitowany plan produkcyjny.