Nadchodzi smartwatch Meizu i wygląda… znajomo. Zobaczcie rendery

Nowy Meizu Smartwatch ma zostać oficjalnie zaprezentowany 31 maja podczas konferencji Meizu Smart Life, ale firma, aby jeszcze bardziej wzbudzić naszą ciekawość, udostępniła zdjęcie promujące tej zbliżającej się wielkimi krokami nowości. Sprawdźmy więc, co ten przypominający Apple Watch smartwatch będzie miał do zaoferowania.
Smartwatch Meizu, Meizu Smartwatch, specyfikacja Meizu Smartwatch
Smartwatch Meizu, Meizu Smartwatch, specyfikacja Meizu Smartwatch

Smartwatch Meizu – co już wiemy?

Smartwatch Meizu został już wcześniej zauważony na stronie internetowej China Quality Certification Centre (3C), dzięki której dowiedzieliśmy się, że obsługuje ładowanie 7,5 W (5v 1,5A) oraz standard łączności LTE. Dlatego też model został wyposażony w wejście na kartę SIM lub eSIM. Wiemy także, że jest on samodzielnym smartwatchem, co oznacza po prostu brak potrzeby łączenia go ze smartfonem, choć będziemy mogli nawet odbierać za jego pomocą połączenia. Model ten można połączyć z internetem, żebyśmy byli w stanie korzystać z aplikacji i innych dostępnych funkcji, jeśli ta będzie akurat tego wymagała. 

Czytaj też: Specyfikacja Moto 360 trzeciej generacji. Nowy smartwatch na horyzoncie

Smartwatch Meizu ma obsługiwać niezależne sieci, systemy, aplikacje i połączenia. Będzie przy tym oferował system Flyme for Watch, który obsługuje takie aplikacje jak na przykład Air Travel, Baidu Maps, NetEase Cloud Music, Alipay, Sogou Input Method, QQ, ale to tylko ponoć część z nich. Tym, czym na pewno jeszcze może pochwalić się ta nowość, to obsługa asystenta głosowego Aicy. 

Czytaj też: Ulepszony Watch 2, czyli premiera Realme Watch 2 Pro

Dzięki opublikowanym przez firmę renderom smartwatch Meizu pokazał się tak naprawdę w pełnej krasie, ujawniając zaokrąglone rogi wyświetlacza oraz równie “łagodnie kwadratową” obudowę. W swoim lazurowym kolorze wygląda przyjaźnie dla oka, choć nieco pastelowo, ale dzięki tak jasnemu wydaniu możemy dostrzec na jego boku dwie dziurki po lewej stronie, które zapewne ukrywają pod sobą głośniki. Ciekawie więc będzie z odpornością tego modelu na pył i wodę. Poza tym możemy dostrzec pasek zapinany od wewnątrz, co zostało podyktowane zarówno praktycznym, jak i wizualnym dążeniem do perfekcji.