Specyfikacja Moto 360 trzeciej generacji. Nowy smartwatch na horyzoncie

Niektórzy z was mogą kojarzyć serię smartwatchów Moto 360 od Motoroli, która uzyskała dość dużą popularność. Wpadły Wam w oko? A może szykujecie się do zakupu jednego z nich? Spokojnie – nie śpieszcie się, bo dowiedzieliśmy się właśnie, że powstaje już Moto 360 trzeciej generacji.
Specyfikacja Moto 360 trzeciej generacji, Moto 360 trzeciej generacji, Moto 360
Specyfikacja Moto 360 trzeciej generacji, Moto 360 trzeciej generacji, Moto 360

O tej nowości wiemy dzięki stronie Flipkart, na której możemy zobaczyć jego dwie opcje kolorystycze. Pierwszy kolor Black Strap oferuje czarne skórzane paski wraz z czarną tarczą zegarka, a z kolei drugi odcień Grey Strap może przypaść do gustu szczególnie płci pięknej ze względu na szare paski i “rose goldową” tarczę. Oprócz tego od razu może nam się rzucić w oczy jego cena, która wynosi 19999 rupii indyjskich (około 1000 złotych).

Czytaj też: Test Asus ZenFone 8 Flip – król selfie powraca!

Mózgiem Moto 360 3 generacji będzie Snapdragon Wear 3100, a do tego smartwatch zaoferuje 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Będzie też wyposażony w 1,2-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 390 x 390 pikseli, który jest dodatkowo chroniony przed zarysowaniami. Ujawniona specyfikacja wspomina o jednodniowej żywotności baterii, którą ładuje się w ciągu 60 minut.

To nie wszystko, co wiemy, ponieważ ten nowy wodoodporny do 30 metrów głębokości Moto 360 ma działać na systemie Google Wear OS. Jego użytkownicy będą mogli sparować ten smartwatch z dowolnym smartfonem z systemem Android 6.0 (z wyjątkiem wersji Go) i wyższym, ale także z iOS 12.0.

Czytaj też: Premiera nubia Z30 Pro. Na pokładzie aż trzy 64 Mpx aparaty

Moto 360 o wadze 52 gramów i 11,68 mm grubości będzie wyposażone w funkcje związane z naszym zdrowiem, a także aktywnością fizyczną. Dlatego też smartwatch zapewni nam monitorowanie tętna, liczenie kroków czy kalorii, ale oprócz tego zaoferuje inne funkcje takie jak m.in. budzik, powiadomienia z aplikacji czy przypomnienia z kalendarza. Jeśli chodzi o funkcje łączności, to obejmują one Bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, GPS, GLONASS, Beidou oraz Galileo.