Wyciekła specyfikacja Samsung Galaxy A22 w wersji 4G i 5G

Galaxy A22 5G ma być jednym z najtańszych urządzeń Samsunga z obsługą komunikacji komórkowej piątej generacji, którego to specyfikacja właśnie wyciekła. Mało tego, informacje dotyczące Galaxy A22 w wersji 4G również nie są już dla nas tajemnicą.
specyfikacja Samsung Galaxy A22 4G, specyfikacja Samsung Galaxy A22 5G, Galaxy A22 4G, Galaxy A22 5G
specyfikacja Samsung Galaxy A22 4G, specyfikacja Samsung Galaxy A22 5G, Galaxy A22 4G, Galaxy A22 5G

Sercem Galaxy A22 5G będzie układ MediaTek Dimensity 700, na którego temat słyszeliśmy już co nieco. Wprawdzie jak na razie nie ma informacji dotyczącej pamięci RAM ani pamięci masowej, ale wiemy za to, że smartfon ten zasili akumulator o pojemności 5000 mAh.

Oprócz tego wiemy o jego 6,4-calowym wyświetlaczu Full-HD + z matrycą LCD, co wyjaśnia, dlaczego umiejscowiono skaner linii papilarnych nie pod wyświetlaczem, a z boku. Na zdjęciach możemy również dostrzec kamerkę przednią znajdującą się w specjalnym wycięciu w kształcie litery “V”.

Smartfon Galaxy A22 5G zostanie wyposażony na swoim tyle w kwadratową wysepkę z potrójną konfiguracją aparatów. Obok tego głównego o rozdzielczości 48 Mpx, znajdują się dwa kolejne nieokreślone obiektywy z matrycami o rozdzielczości 5 i 2 Mpix. Mówi się, że jeden z nich może być przeznaczony do zdjęć makro, a drugi to zwyczajny czujnik głębi.

Czytaj też: Zbliża się premiera Axon 30 Ultra 5G. Sprawdźcie co wiemy

Specyfikacja Samsung Galaxy A22 4G

Teraz przejdźmy do specyfikacji Galaxy A22 4G. Tak więc smartfon został wyposażony w układ MediaTek Helio G80, a za pokład energii będzie odpowiadać bateria o pojemności 5000 mAh. Mało tego, smartfon zaoferuje 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED z rozdzielczością HD+, który już zapewni wbudowany w siebie czytnik linii papilarnych. Z kolei kamerka do zdjęć selfie znajdzie się już w innym wycięciu, bo w kształcie litery “U”.

Tylna konfiguracja kamer w Galaxy A22 4G prezentuje się już inaczej, ponieważ smartfon ten zaoferuje dodatkową czwartą kamerę. Niestety tak jak w modelu w wersji 5G nie znamy przeznaczenia poszczególnych obiektywów, tak też w wersji 4G nadal posiadamy braki wiedzy w tym zakresie. Specyfikacja wskazuje jednak jasno, że ten główny będzie bazował na 48-Mpx matrycy, a pozostałe trzy sięgną po kolejno 5-, 2- i 2-Mpx jednostki. Przypuszcza się, że te będą kolejno obsługiwały obiektyw ultraszerokokątny, makro i czujnik głębi.

Czytaj też: Zwiastun Nubia Z30 Pro. Ten smartfon sięgnie gwiazd

Oba modele, według renderów, mogą być dostępne w kolorze czarnym, fioletowym, białym i zielonym. Jeśli zaś idzie o oficjalną prezentację, to może ona odbyć się w najbliższych miesiącach, choć kto wie? Może doczekamy się jej jeszcze szybciej.