Ulepszony Watch 2, czyli premiera Realme Watch 2 Pro

Dziś swoją premierę miał zegarek Realme Watch 2 Pro, czyli ulepszona wersja wypuszczonego w zeszłym miesiącu na rynek modelu Watch 2. Wprawdzie już wcześniej mogliśmy zobaczyć zdjęcia zapowiadające tę nowość, ale teraz mamy już te oficjalne materiały na jej temat, ujawniające dodatkowo najważniejsze różnice między tymi dwoma smartwatchami.
Watch 2 Pro, specyfikacja Watch 2 Pro, Realme Watch 2 Pro
Watch 2 Pro, specyfikacja Watch 2 Pro, Realme Watch 2 Pro

Co zaoferuje ulepszony Watch 2?

Pierwszym brakiem zgodności, o którym również wiedzieliśmy już od pewnego czasu, jest pojemność baterii, która w wersji Pro wynosi 390 mAh. Jej żywotność oszacowano na 14 dni, czyli o dwa dni dłużej względem wariantu podstawowego, który jest wyposażony w akumulator o skromniejszej pojemności 315 mAh.

Nie zabrakło też zmiany co do wielkości i możliwości ekranu. Watch 2 Pro może pochwalić się większym panelem o przekątnej 1,75 cala i rozdzielczości 385 × 320 pikseli. Jego częstotliwość odświeżania wynosi 30 Hz, a oprócz tego potrafi osiągnąć szczytową jasność na poziomie 600 nitów.

Czytaj też: Galaxy Z Roll – Samsung się zwija, Samsung się składa. Czy te pomysły mają sens?

Co jeszcze różni te dwa modele? Smartwatch Watch 2 mógł jedynie śledzić naszą trasę podczas treningu tylko w towarzystwie smartfonu, ale nowy Watch 2 Pro już tego nie wymaga. Ten posiada bowiem wbudowane dwie satelity GPS, umożliwiające dokładne śledzenie i zapisywanie trasy już na naszym zegarku. Wiemy również, że użytkownicy będą mogli wybierać z ponad 100 różnych stylów tarczy zegarka, a te wyjątkowe o nazwie Master Edition zostały specjalnie zaprojektowane przez południowokoreańskiego artystę Grafflexa.

Realme Watch 2 Pro odporny na kurz i wodę

Watch 2 Pro jest wyposażony w takie funkcje jak: śledzenie snu, monitorowanie tętna, pomiar poziomu tlenu we krwi, przypominanie o nawadnianiu się, oddychaniu w formie medytacji oraz o “ruszeniu” się po zbyt długim siedzeniu w miejscu. Tak samo jak w przypadku Watch 2, nowy zegarek otrzyma 16 trybów treningu, ale z czasem aktualizacje dorzucą do zbiorku kolejne, aż wreszcie ich liczba sięgnie 90. Całość dopełnia odporność na kurz i wodę klasy IP68.

Czytaj też: Snapdragon 778G już oficjalnie. Zasili nowego Realme ‘Quicksilver’

Chociaż nie możemy prowadzić połączeń na Watch 2 Pro ze względu na brak głośnika oraz mikrofonu, to będziemy w stanie je przynajmniej odrzucać, dzięki powiadomieniom o połączeniach przychodzących. Powiadomienia obejmują również te aplikacyjne, a z poziomu smartwatcha będziemy ponadto mogli sterować odtwarzaczem muzyki, czy aparatem, łączyć się z gadżetami Internetu Rzeczy, podglądać pogodę i w razie potrzeby lokalizować telefon. Oczywiście o ile ten znajduje się w zasięgu Bluetooth.

Realme Watch 2 Pro od 29 maja trafi do sprzedaży w Malezji, a jej cena wyniesie 70 $ (około 258 złotych). Będzie dostępny z silikonowymi paskami w kolorze czarnym lub jasnoszarym.