Zwiastun BMW Coupe Serii 2 nowej generacji, czyli cała galeria zdjęć M240i

Dziś doczekaliśmy się oficjalnego podniesienia rąbka tajemnicy z nadchodzących modeli BMW o nazwie kodowej G87, które zostanie przy tradycyjnych nerkach, a nie tych wielkich, pionowych. Potwierdza to ten najnowszy zwiastun BMW Coupe Serii 2 nowej generacji w formie rozległej galerii zdjęć.
Zwiastun BMW Coupe Serii 2 nowej generacji, BMW Coupe Serii 2 nowej generacji, BMW Coupe Serii 2 2022
Zwiastun BMW Coupe Serii 2 nowej generacji, BMW Coupe Serii 2 nowej generacji, BMW Coupe Serii 2 2022

Od dawna mamy pewność, że nowa generacja BMW Serii 2 zadebiutuje jeszcze pod koniec bieżącego roku, a najnowsze informacje co do wydań M wskazują, że te trafią do produkcji dopiero w grudniu 2022 roku. Tak przynajmniej podaje najnowszy raport serwisu BMW Blog, z którego już nie raz i nie dwa czerpaliśmy przedpremierowe, sprawdzające się w rzeczywistości informacje.

Czytaj też: BMW ograniczy ofertę. Szykujcie się na znaczące cięcia do 2025 roku

Dziś jednak nie o plotkach, czy zdjęciach szpiegowskich, a o oficjalnym zwiastunie BMW Coupe Serii 2 nowej generacji. Wedle ogłoszenia BMW firma już teraz realizuje końcową fazę przygotować do seryjnej produkcji nowej Serii 2 w wydaniu coupe w formie dwudrzwiowego modelu, który to zaoferuje wiele elementów charakterystycznych dla marki i unikalnych w segmencie, zapewniających sportowe i emocjonujące wrażenia z jazdy.

Lepiej, szybciej i efektywniej, czyli BMW Coupe Serii 2 nowej generacji w skrócie. Na premierę jednak sobie poczekamy

Produkcja tego modelu ruszy późnym latem bieżącego roku i BMW do tej pory z całą pewnością zadba o to, aby Seria 2 była lepsza pod każdym kątem względem poprzedniej generacji. Tak zresztą twierdzi, wspominając, że poprawiła układ hamulcowy i kierowniczy, jak również system amortyzatorów oraz oczywiście napędowy. Potwierdza to rozkład masy na poziomie około 50:50, bardziej aerodynamiczne nadwozie, tylna oś ze sportowym mechanizmem różnicowym i ogólny wzrost sztywności o około 12%.

Czytaj też: Test wideorejestratora Navitel MR155 NV, czyli wewnętrznego lusterka z kamerą

Na zdjęciach widzimy najpewniej topowy model BMW M240i xDrive, który to napędzi 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy BMW TwinPower Turbo o mocy 374 koni mechanicznych, które będą trafiać na wszystkie koła za pośrednictwem 8-stopniowej sportowej skrzyni biegów Steptronic. Inteligentny system ma dbać jednak o to, aby napęd w BMW Coupe Serii 2 nowej generacji bazował głównie na tylnej osi.

Czytaj też: Wyjątkowe roadstery Bugatti Baby II już w drodze do klientów

Warto też wspomnieć, że choć obecnie tego nie widzimy przez kamuflaż, ta nowa generacja Serii 2 BMW odzwierciedla nowoczesny, szczególnie wyrazisty i charakterystyczny język stylistyczny marki. Oczywiście zwłaszcza w wydaniach M.