Spójrzcie na zwiastun kombi Genesis G70. Co już wiemy o modelu?

Historia Genesis G70 w wersji z długim sięga początków 2020 roku, a dziś nie ma już czego i przed kim ukrywać, co potwierdza nowy, oficjalny zwiastun kombi Genesis G70.
zwiastun kombi Genesis G70, kombi Genesis G70
zwiastun kombi Genesis G70, kombi Genesis G70

Teraz, kiedy marka Genesis po pięciu latach funkcjonowania na rynku, jako specjalny dział luksusowych modeli Hyundaia, ogłosiła wejście na rynek europejski, śledzimy jej poczynania z większą uwagą. Zwłaszcza że omawiany dziś zwiastun kombi Genesis G70 przedstawia prawie na pewno ten hucznie zapowiadany wyjątkowy model specjalnie dla Europy. Gdzie bowiem indziej Genesis wcisnąłby swoje nowe kombi, jak nie na rynek, który w kombi jest wręcz zakochany w porównaniu do np. USA?

Model ten nie jest dla nas żadną tajemnicą, jako że już widzieliśmy go na nie jednej szpiegowskiej sesji podczas testów na publicznych drogach. W rzeczywistości wspomniane plotki na początku 2020 roku o wersji kombi dotychczasowego sedana G70 poprzedziły oficjalne potwierdzenie tego modelu przez firmę, która ujawniła swoje plany na przyszłość, choć nie wchodziła w szczegóły. W lecie ubiegłego roku po raz pierwszy zobaczyliśmy z kolei to:

Dziś jednak nie trzeba nam już fotografów szpiegowskich, jako że Genesis opublikował na Instagramie masę zwiastunów przedstawiających model. Wprawdzie te ujawniają wiele przez ciasny kamuflaż, ale na podejrzenie kombi Genesis G70 w pełnej okazałości nie liczcie. Jest jednak i tak lepiej, niż mogliśmy oczekiwać, bo wreszcie marka ujawniła tył modelu w szczegółach, które to zasłaniały do tej pory grube materiałowe osłony.

Nie liczcie jednak na cokolwiek zaskakującego – kombi Genesis G70, to kombi, jak każde inne, co tyczy się również podobieństw do G70 w wersji sedan. Od niej ten nowy samochód zapożyczył wszystko – od świateł przednich po zderzaki i na ogólnej konstrukcji kończąc, co będzie się też pewnie tyczyć układu napędowego i kabiny. Jedyna różnica sprowadza się do wydłużonego dachu i tylnych świateł, które rozciągają się na klapę bagażnika.

Liczymy więc, że kiedy kombi Genesis G70 zadebiutuje, zostanie napędzone znanym nam 2,5-litrowym silnikiem o mocy 290 KM i 420 Nm momentu obrotowego w podstawowym wydaniu, podczas gdy te wyżej sięgną po m.in. 3,3-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem.