Android 12 – nowości do przetestowania w ramach drugich beta testów

Wraz z rozpoczęciem kolejnej rundy beta testów systemu Android 12 w końcu można sprawdzić funkcje, które podczas premiery zapowiedziano, a które w poprzednich beta testach jeszcze nie działały.
android 12
android 12

Android 12 beta – nowe funkcje do przetestowania

Nowy system operacyjny od Google zaprezentowano w maju. Obecnie trwają beta testy, a firma zapowiada, że takich rund mają być przynajmniej trzy. Dzięki temu przed premierą będzie można osiągnąć stabilność platformy. W pierwszych testach użytkownicy mogli jedynie podejrzeć nowy język projektowania systemu, bez mozliwości skorzystania z większości nowych funkcji. Jednak wraz z uruchomieniem kolejnej rundy beta testów już taka możliwość się pojawia.

Czytaj też: Motorola Moto G Stylus 5G zaprezentowana oficjalnie!

Jeśli chcecie zapisać się do beta testów systemu Android 12, sprawdźcie najpierw, czy Wasz smartfon wspiera betę systemu, a potem wejdźcie tutaj.

Tymczasem sprawdźmy, co już można przetestować

Nowości nie jest może tak dużo, ale są całkiem ciekawe. Tym razem będzie można sprawdzić jak działa możliwość otrzymywania powiadomień o aplikacjach, które odczytują informacje skopiowane przez nas do schowka. Sprawdzimy również działanie nowego panelu internetowego służącego do łatwego przełączania się między sieciami Wi-Fi a dostawcami Internetu.

Czytaj też: OnePlus szykuje flagowiec napędzany Dimensity 1200?

Drugie wydanie Android 12 beta dodaje pasek stanu w prawym górnym ekranu. Zobaczymy na nim, czy w danym momencie któraś z aplikacji ma dostęp do kamery lub ekranu w naszym smartfonie. Przetestować można też nowe przełączniki w szybkich ustawieniach, które pozwolą jednym kliknięciem uniemożliwić aplikacjom korzystanie z aparatu czy mikrofonu.

Android 12 w drugich beta testach daje już możliwość sprawdzenia nowego panelu prywatności systemu oferującego przejrzysty widok usprawnień. Za jego pomocą możemy łatwo odwołać uprawnienia nadane aplikacjom.