Apple kończy produkcję iPhone 12 Mini?

iPhone 12 Mini miał być sposobem na ożywienie rynku kompaktowych smartfonów. Jego sprzedaż nie była jednak aż tak dobra, jak Apple oczekiwał, więc firma postanowiła zmienić swoje plany produkcyjne.
Apple kończy produkcję iPhone 12 Mini?
Apple kończy produkcję iPhone 12 Mini?

iPhone 12 Mini nie spełnił pokładanych w nim nadziei

“Mini” smartfon został wprowadzony na rynek wraz z iPhone’em 12, iPhone’em 12 Pro i iPhone’em 12 Pro Max. Miał być odpowiedzią na oczekiwania użytkowników telefonów, którzy nie chcieli lub nie potrzebowali ponad 6-calowego ekranu. Wydawało się, że nisza jest naprawdę spora, w końcu ciągle możemy przeczytać narzekania na za duże ekrany w smartfonach. Tymczasem okazało się, że iPhone 12 Mini nie był aż tak oczekiwany, albo może inaczej – nie był aż tak chciany.

Czytaj też: Kolejna promocja Samsunga – kup wybrany telewizor Neo QLED i odbierz smartfon Galaxy!

Według informacji dochód ze sprzedaży tego modelu stanowił zaledwie 5% całkowitego zysku ze sprzedaży serii iPhone 12. Jest to więc bardzo słaby wynik. W pierwszym kwartale tego roku lepiej sprzedawał się nawet iPhone 11.

Trudno więc dziwić się najnowszym informacjom przekazanym w raporcie tajwańskiej firmy badawczej TrendForce. Ujawnia on, że Apple zdecydowało się zakończyć produkcję swojego małego iPhone w drugim kwartale tego roku z powodu rozczarowujących wyników sprzedaży. Nie martwcie się, smartfony nadal będą dostępne w sprzedaży do momentu, gdy nie skończą się zapasy na magazynach.

Czytaj też: Motorola „Kyoto” pojawi się na rynku jako Edge 20 Lite

W kontekście tych informacji ciekawy jest jednak fakt, że Apple nadal planuje wypuszczenie bezpośredniego następcy iPhone’a 12 Mini. Być może jednak jego produkcje poprzedzą dogłębne badania rynku, które pokażą czego naprawdę oczekują konsumenci i co tym razem zawiodło.