Chrome OS z częstszymi aktualizacjami i ulepszeniami skanera

Google ogłosiło, że 4-tygodniowy cykl aktualizacji nie będzie dotyczył tylko przeglądarki Chrome, ale również systemu Chrome OS. Dodatkowo w końcu zdecydowano się ulepszyć kulejącą obsługę skanera.
Chrome OS z częstszymi aktualizacjami i ulepszeniami skanera
Chrome OS z częstszymi aktualizacjami i ulepszeniami skanera

Aktualizacje Chrome OS co 4 tygodnie

Trzeci kwartał tego roku, zgodnie z ogłoszeniem Google, przyniesie nam zmianę w cyklu aktualizacji przeglądarki Chrome. Cykl wydawniczy będzie liczył 4 tygodnie. Okazuje się, że dotyczyć on będzie również systemu Chrome OS, choć dopiero od czwartego kwartału. Obecnie stabilne aktualizacje pojawiają się co 6 tygodni. To jednak nie wszystko. Pojawią się też nowy cykl 6-miesięczych stabilnych aktualizacji dedykowanych użytkownikom korporacyjnym i edukacyjnym.

Czytaj też: Funkcja „obraz w obrazie” trafia w końcu do mobilnej aplikacji YouTube na iOS

Google nadal będzie skupiało się na poprawach w zakresie szybkości, prostoty, stabilności i bezpieczeństwa. Nie zabraknie oczywiście nowych funkcji, które dzięki tej zmianie będą trafiać do klientów dużo szybciej.

Ulepszona obsługa skanerów w Chrome OS

Skaner w Chrome OS przestanie być w końcu powodem do wiecznych narzekań. Pierwsze kroki w tym kierunku poczyniono już kilka miesięcy temu i cały czas idzie dalej. Chodzi o technologię OCR, która zintegrowana ze skanerem przyniesie nam znacznie usprawnienia.

W jednej z testowych wersji pojawiła się flaga dająca możliwość wyszukiwania słów w zeskanowanym dokumencie. Z opisu wynika, że skaner pozwoli nam na tworzenie plików PDF posiadających możliwość wyszukiwania słów. Technologia OCR odpowie więc za konwersję zeskanowanego obrazu na tekst. Aż dziwne, że pojawia się to dopiero teraz.

Czytaj też: Czyżby Microsoft potwierdził prawdziwość ostatnich wycieków przedstawiających Windows 11?

Kolejne ulepszenie pojawi się w przypadku skanowania wielu stron. Zamiast w osobnych plikach, skany będzie można spakować do jednego pliku PDF, co z pewnością spodoba się wielu osobom. Jednak nie wiadomo, czy funkcja ta będzie włączona automatycznie. O wiele lepiej by było, gdyby była opcjonalna, bo nie zawsze chcemy mieć wszystkie skany w jednym pliku.