Co może nam przynieść Windows 11?

Pod koniec czerwca Microsoft ma zaprezentować nam przyszłość swojego systemu operacyjnego. Najpierw uważano, że będzie to przedstawienie, planowanej na drugą połowę roku dużej aktualizacji, tymczasem możliwe, że światło dzienne ujrzy Windows 11. Co o nim wiemy?
Co może nam przynieść Windows 11?

24 czerwca dowiemy się, jaka przyszłość czeka Windowsa. Czy będzie to Windows 11?

Niedługo minie sześć lat od debiutu Windowsa 10, więc najwyższy czas na kolejną generację OS-u. Wszystko wskazuje na to, że faktycznie w drugiej połowie czerwca Microsoft zaprezentuje nam nowy system operacyjny o numerze 11. Niektórzy jako potwierdzenie podają godzinę, na którą zaplanowano start wydarzenia. Jest to bowiem 11:00. Potwierdzeniem ma być również obrazek, na którym wpadające przez okienko światło układa się w dwa paski przypominające kontur “11”. Wskazówka czy czysty przypadek? Na razie możemy spekulować.

Czytaj też: HarmonyOS trafi także na urządzenia Honor

Ale co wiemy o systemie Windows 11?

Microsoft od dawna zapowiadał, że następny Windows będzie lepszy wizualnie i pozbawiony ikon z ery Windows 95. Wcześniej mówiło się o ogromnych zmianach wizualnych w kontekście projektu o nazwie kodowej Sun Valley, który może być po prostu nowym Windowsem. Jeśli tak, to co nieco na temat nowości już wiemy.

Czytaj też: Android 12 pozwoli zrezygnować ze śledzenia przez aplikację

Nowy Windows ma znacząco zmodernizować sklep Microsoft Store, dodać obsługę większej liczby systemów płatności, do sklepu trafią też przeglądarki Chrome czy Firefox, a także więcej aplikacji z Androida, które miałyby działać w komputerze bez konieczności używania emulatorów. Pod względem funkcjonalności system Windows 11 będzie czerpał inspirację z niewydanego jednak systemu Windows 10X. Po zrezygnowaniu z niego Microsoft planuje wykorzystać rozwiązania i wdrożyć je w następnej generacji systemu Windows.  Windows 11 miałby dostać też nowe menu Start, nowe ikony systemowe, a ulepszenia objęły by też Eksplorator plików.

Czy faktycznie ujrzymy 24 czerwca nowy system operacyjny? Pozostaje czekać i się przekonać. Może się bowiem okazać, że Microsoft przedstawi nam tylko dużą październikową aktualizację i Windows 10 pozostanie, tak jak wcześniej mówiono, “ostatnią wersją systemu Windows”.