Składane ekrany Samsunga trafią do Google, vivo i Xiaomi

Kupując nowe składane smartfony od Google, vivo, czy Xiaomi od października możecie być prawie pewni, że ich ekrany będą pochodzić od Samsunga. Właśnie tak. Dziś dowiedzieliśmy się więcej na temat tego, że Samsung ruszy z produkcją składanych paneli OLED dla tych firm.
ekrany Samsunga, Samsung Display, składane smartfony
ekrany Samsunga, Samsung Display, składane smartfony

Składane ekrany Samsunga zadebiutują w składanych smartfonach w czwartym kwartale tego roku

Już w zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że ultracienkie szkło (UTG) i od Samsunga trafi do nowego smartfona Pixel od Google, który to będzie oferować ekran o przekątnej 7,6 cala i że na tym współpraca się nie skończy, bo obejmie również te elastyczne panele OLED. Teraz dzięki The Elec wiemy, że Samsung zawarł umowę również z vivo oraz Xiaomi. Prezentacja składanych modeli od tych trzech producentów ma odbyć się w czwartym kwartale tego roku. Co prawda, nie wiemy zbyt wiele o tych smartfonach, ale i tak zdradzimy Wam tę garstkę informacji.

Czytaj też: Tańsze połączenia do Wielkiej Brytanii w T-Mobile

Składany Vivo zostanie wyposażony w wewnętrzny 8-calowy ekran o dosyć kwadratowych proporcjach 10,2:9, który będzie produkowany w fabryce Asan Samsunga. Jego zewnętrzny wyświetlacz otrzyma już przekątną 6,5 cala, a jego produkcją zajmie się firma BOE. Jeśli chodzi o smartfon Xiaomi, to wiemy jedynie, że Samsung wykona składany ekran, a firma CSOT zewnętrzny.

Czytaj też: Wyciekła prawdopodobna cena Samsunga Galaxy S21 FE

Samsung Display dostarczy oczywiście panele OLED i UTG dla Galaxy Z Fold3 i Z Flip3 macierzystej firmy Samsung, których prezentacja ma odbyć się już w przyszłym miesiącu. Co ciekawe, firma Oppo miała również wypuścić wkrótce na rynek nowy składany smartfon z ekranem od Samsunga, ale podobno premiera została przesunięta na 2022 rok. Model ten ma otrzymać panel LTPO o przekątnej 7,1 cala w kwestii wewnętrznego ekranu, podczas gdy ten zewnętrzny ma osiągnąć 1,5-2 cala.