Samsung porzuci szkło na rzecz plastiku w obudowach dwóch modeli Galaxy S22

Wygląda na to, że Samsung chce powrócić do przeszłości i zamiast szklanych obudów w Galaxy S22 zaoferować nam plastik. Przynajmniej w dwóch podstawowych modelach.
Samsung porzuci szkło na rzecz plastiku w obudowach dwóch modeli Galaxy S22
Samsung porzuci szkło na rzecz plastiku w obudowach dwóch modeli Galaxy S22

Samsung porzuca szkło w Galaxy S22?

Według najnowszych doniesień Samsung planuje kilka istotnych zmian w nadchodzących flagowcach z serii Galaxy M22. Jedną z nich ma być porzucenie szklanych obudów w modelach S22 i S22 Plus na rzecz plastiku, doskonale znanego ze starszych Samsungów. I choć nie mówimy tu o tworzywie niskiej jakości, to jednak raczej nie jest to materiał premium. W końcu jednak producent postanowił przerzucić się na szkło w swoich flagowcach co zostało przyjęte z ogromnym entuzjazmem.

Czytaj też: Samsung Galaxy M32 oficjalnie zapowiedziany. Ile prawdy było w plotkach?

Skąd więc zmiana? Wydaje się, że jej powodem jest opracowanie zupełnie nowej technologii przetwarzania plastiku, który w modelach Galaxy S22 i Galaxy S22 Plus miałyby wyglądać i być w dotyku zupełnie jak szkło. Jedynie w najwyższym modelu, Galaxy S22 Ultra obudowa nadal ma być nadal szklana. Taka zmiana nie musi oznaczać spadku jakości, zresztą trudno sobie teraz wyobrazić, że Samsung nagle obniży standardy w swoich flagowcach.

Galaxy S22 będą się różnić od S21 jeszcze czymś

Plotki wskazują też na jeszcze jedną zmianę względem poprzedników, która również dotyczy dwóch podstawowych modeli galaxy S22. Chodzi o wielkość ekranu. Najnowsze informacje podają, że zarówno S22 jak i S22 Plus będą mniejsze niż ich bezpośredni poprzednicy. Jedynie galaxy S22 Ultra ma pozostać przy wymiarach S21 Ultra, czyli przy 6,8 calach. Tak prezentują się liczby:

Czytaj też: Wygląda na to, że seria Honor 50 nie ma już przed nami prawie żadnych tajemnic

  • Galaxy S21 – 6,2 cala; Galaxy S22 – 6,1 cala,
  • Galaxy S21 Plus – 6,7 cala; Galaxy S22 Plus – 6-6,5 cala.