Galaxy Z Fold3 dostanie aparat umieszczony pod ekranem?

Dowiedzieliśmy się Galaxy Z Fold3 skorzysta z rozwiązania, które niekoniecznie udało się w przypadku ZTE Axon 20 5G. Chodzi o aparat zatopiony w ekranie.
Galaxy Z Fold3 dostanie aparat umieszczony pod ekranem?

Samsung Galaxy Z Fold3 z aparatem pod ekranem

ZTE Axon 20 5G zadebiutował globalnie w drugiej połowie ubiegłego roku. Przyniósł ze sobą sporą innowację w postaci przedniego aparatu umieszczonego nie we wcięciu, a pod ekranem oferując użytkownikom wyświetlanie na pełnym ekranie, bez żadnych utrudnień. A dokładniej, prawie żadnych, bo w praktyce innowacja nie okazała się aż tak użyteczna, jak producentowi się wydawało. Przy jasnych treściach wyświetlonych na ekranie widać było wyraźnie wcięty kwadrat. To jeszcze można było przeżyć, gorsza była jakość zdjęć. Sefie były rozmazane i prześwietlone.

Czytaj też: Redmi Note 10 Pro może trafić na rynek globalny jako Poco X3 GT

Samsung planuje jednak dopracować tę technologię i dać klientom w Galaxy Z Fold3 aparat, który w niczym nie będzie odbiegał od tego, co oferował poprzednik. O wtopieniu aparatu w ekran poinformował Ice Universe, uznane źródło jeśli chodzi o przecieki. Dodał również, że Samsung planuje poprawić ilość docierającego do matrycy światła aż o 40 procent w porównaniu z dotychczasową technologią.

Czytaj też: Czyżby nadchodziła nowa Motorola Defy? Pamiętacie jeszcze tę serię?

W ekranie 7,55 -calowym najprawdopodobniej zostanie zatopiony sensor Sony IMX471 (16 MPx). Druga matryca 10 Mpix ma trafić do mniejszego wyświetlacza, choć nie wiemy, czy również będzie pod ekranem, czy Samsung umieści ją normalnie. Pozostaje czekać na kolejne informacje na temat Galaxy Z Fold3, ale zapowiada się, że i tym razem Samsung nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei.