Uderzcie w bębny, zadmijcie w rogi – oto GeForce RTX 3080 Ti HoF nadchodzi

Karty graficzne z serii Hall of Fame, to najczęściej jedne z najbardziej obiecujących modeli, zachwycające nie tylko możliwościami OC, ale też wykonaniem i dodatkowymi elementami na pokładzie. GeForce RTX 3080 Ti HoF, tak jak niegdyś RTX 3090 nie będzie wyjątkiem.
GeForce RTX 3080 Ti HoF, RTX 3080 Ti HoF, RTX HoF, RTX 3080 Ti Hall of Fame
GeForce RTX 3080 Ti HoF, RTX 3080 Ti HoF, RTX HoF, RTX 3080 Ti Hall of Fame

Seria Hall Of Fame (HOF) zaskarbiła sobie wiele na rynku kart graficznych, jako jedna z najbardziej zaawansowanych rodzin modeli premium. To flagowe wydania kart GALAX, mające tylko jeden cel – zapewnić możliwie najwyższą wydajność, o co dba specjalny oddział firmy, zajmujący się kwestiami OC, czyli GALAX OC Lab.

Czytaj też: Inżynierowie wygenerowali prąd z dwóch nanorurek węglowych

To tamtejsi specjaliści zajmują się przetaktowaniem, zmianami projektowymi, wyborem komponentów, ich zestawem oraz wewnętrznymi ocenami wydajności. Dzięki ich pracy powstają modele przeznaczone dla tych najbardziej wybrednych klientów, którzy lubują się w ekstremalnym podkręcaniu. Stąd też ogromne ceny i imponujące wyposażenie.

GeForce RTX 3080 Ti HoF już oficjalnie, choć wielkiej premiery jeszcze nie było

O istnieniu GeForce RTX 3080 Ti HoF uświadomił nas sam oddział GALAX OC Lab, który w przypadku tego modelu opartego w głównej mierze na RTX 3090, postawił na przeniesienie wszystkich układów i chłodzenia na jego pokład. Na czterech oficjalnych zdjęciach producent chwali się swoim białym designem godnym sal chwały, trzema wentylatorami i również trzema 8-pinowymi złączami zasilania, co nie dziwi przez nominalne TDP na poziomie 350 W.

Czytaj też: Wyciekła prawdopodobna cena Samsunga Galaxy S21 FE

Niestety na ten moment GALAX RTX 3080 Ti HOF OC Lab nie został jeszcze opublikowany nigdzie indziej poza Facebookiem firmy, dlatego specyfikacje i ceny pozostają nieznane, a o dostępności lepiej nawet nie wspominać. Warto zaznaczyć, że najpewniej patrzymy na jeden z kilku wariantów HOF, na co wskazuje brak wyświetlacza, bo firma oferuje często kilka wersji tego niereferenta. Przykładowo w przypadku RTX 3090 HOF ta karta jest oferowana w wersji podstawowej (pozbawionej ekranu), Premium, Limited oraz OC Lab, osiągając kolejno zegar Boost rzędu 1815, 1816, 1875 i aż 1905 MHz.

Czytaj też: Ogromne wzrosty na rynku GPU. Rzućcie okiem na badanie JPR

Sam wyświetlacz w przypadku GeForce RTX 3080 Ti HoF może wydawać się zbędny, ale poza wizualnym aspektem, pozwala wyświetlać na nim bezpośrednio informacje o stanie karty w czasie rzeczywistym.