Gigabyte chwali się monitorem AORUS FO48U i modelami Eyesafe Display

Firma Gigabyte miała dziś dla nas dwa ważne ogłoszenia na temat swojej oferty monitorów. Jedno dotyczy pierwszych modeli z certyfikacją Eyesafe Display, a drugie – szczegółów na temat AORUS FO48U OLED 120Hz.
Gigabyte monitor AORUS FO48U, modele Eyesafe Display, AORUS FO48U,
Gigabyte monitor AORUS FO48U, modele Eyesafe Display, AORUS FO48U,

Gigabyte wreszcie z monitorami Eyesafe Display

Zacznijmy może od tych pierwszych, a wisienkę na torcie zostawmy na sam koniec. Gigabyte pochwalił się bowiem, że z powodzeniem uzyskał certyfikat Eyesafe Display dla swoich pięciu gamingowych monitorów – AORUS FI32Q, M28U, M32Q, G24F oraz AORUS FI32U, który jeszcze nie zadebiutował. Co najważniejsze, te ekrany nie realizują zadania ochrony przez aktywacje ciepłego filtru, pozostawiając w spokoju rzeczywiste barwy obrazu.

Czytaj też: Specyfikacja NVMe 2.0 ogłoszona. Jaka przyszłość czeka dyski?

Są to pierwsze modele w historii marki, które zostały zaprojektowane w celu spełnienia wymagań certyfikacyjnych TÜV Rheinland Eyesafe Display Standards. Te dotyczą zaawansowanego zestawu wymagań zarządzania niebieskim światłem i jakości wyświetlania kolorów, które zostały opracowane we współpracy z czołowymi okulistami, optometrystami i inżynierami.

Innymi słowy, Gigabyte ma już w ofercie monitory, szczególnie chroniące nasze oczy i bardzo dobrze, bo czas, który spędzamy przed ekranami, wydłużył się nawet w dobie pandemii, narażając nasze oczy na zbyt duże obciążenia. Jeśli sami to odczuwacie, a nie macie zamiaru wymieniać swoich monitorów, to sugeruję zainteresowanie się specjalnymi okularami albo nocnym filtrem.

Czytaj też: AMD zapowiedziało nowe karty Radeon Pro W6000, a W6800 już wyciekł

Co zaoferuje AORUS FO48U OLED 120Hz?

Drugim ważnym ogłoszeniem Gigabyte było ujawnienie szczegółów na temat 48-calowego monitora OLED AORUS FO48U OLED 120Hz, oferującego panel z 10-bitową głębią kolorów, rozdzielczością 4K, kontrast 135000:1 i pokryciem 98% spektrum DCI-P3. Wśród nowinek technologicznych nie zabrakło FreeSync Premium od AMD i certyfikatu DisplayHDR 1000, dzięki szczytowej jasności 1000 nitów.

Czytaj też: AMD pomoże Samsungowi przy nowych układach Exynos, dzięki RDNA2

Chociaż rozmiar zdaje się sugerować coś innego, to AORUS FO48U OLED 120Hz jest monitorem do grania, a nie telewizorem (wbrew obecności pilota), co akcentuje niski czas opóźnienia GtG (1 ms), nakładka OSD, pokazująca informacje o sprzęcie w czasie rzeczywistym. Gigabyte chwali się też na materiałach promocyjnych tym, jakie tryby wyświetlania są obsługiwane przez konsole nowej generacji za pośrednictwem HDMi 2.1.

Niestety dostępność i cena AORUS FO48U OLED 120Hz, to ciągle tajemnica, ale wiemy, że na pokładzie nie zabraknie uchwytu VESA, portu DisplayPort 1.4 (DSC), dwóch HDMI 2.1, jednego USB-C, dwóch USB-A 3.0, wyjść audio i wbudowanych głośników w konfiguracji 2x15W oraz 20W.