Google Pixel z ekranową rewolucją – dostaniemy jeden składany, a drugi zwijany model

Innowacje ekranowe zawitają do smartfonów Google Pixel. Według najnowszych informacji firma szykuje dla nas dwa modele z elastycznym ekranem, a jeden z nich ma ponoć zadebiutować jeszcze w tym roku.
google pixel
google pixel

Google Pixel ze zwijanym i składanym ekranem

Ross Young, zaufany autor wielu przecieków, donosi tym razem o rewolucyjnych Pixelach, jakie wkrótce mają ujrzeć światło dzienne. Wkrótce oznacza, że jeden z nich może zadebiutować jeszcze w tym roku, zaś drugi – w przyszłym. Dokładniej jest mowa o modelu składanym i zwijanym. Ten pierwszy nie jest dla nas aż taką nowością, bo o Pixel Fold słyszy się już od jakiegoś czasu. Zaskoczeniem za to jest Pixel Roll.

Czytaj też: Motorola Moto G Stylus 5G zaprezentowana oficjalnie!

Wygląda więc na to, że dział mobilny Google szykuje niezły zwrot w podejściu do smartfonów. Pixele do tej pory raczej nie wyróżniały się przesadnymi innowacjami, a w kwestii ekranów były wręcz zadziwiająco zachowawcze. Brak “udziwnień” rekompensowało solidne wykonanie i dobre działanie.

Informację o Pixel Fold zdaje się potwierdzać niedawna wiadomość, że w październiku Samsung w swojej fabryce w Asan rozpocznie produkcję składanych paneli OLED, które docelowo mają trafić do Xiaomi, Vivo i właśnie do Google. Dwie pierwsze firmy mają zaprezentować swoje składaki jeszcze w tym roku, więc fakt, że zrobi to też Google wydaje się bardzo prawdopodobny.

Czytaj też: OnePlus szykuje flagowiec napędzany Dimensity 1200?

Pozostaje więc czekać na więcej informacji zarówno na temat modelu Fold jak i Roll, choć na temat tego drugiego raczej nieprędko pojawią się jakieś konkrety.