Google przygotował nam tanie Budsy. Oto Pixel Buds-A

Jeśli macie zamiar zaopatrzyć się w słuchawki Pixel Buds od Google, ale ich cena obok dostępności nieco Was przeraża, to możecie teraz zacząć zastanawiać się nad kupnem tańszej wersji – Pixel Buds A. Te są już dostępne w przedsprzedaży w Google Store i jak się okazało, są tańsze od słuchawek Pixel Buds, które to kosztują około 180$ (około 660 złotych). Jak jednak takie ciachanie ceny wpływa na możliwości nowych Pixel Buds-A?
Google Pixel Buds-A, Pixel Buds-A, specyfikacja Pixel Buds-A, cena Pixel Buds-A
Google Pixel Buds-A, Pixel Buds-A, specyfikacja Pixel Buds-A, cena Pixel Buds-A

Pixel Buds-A mogą pochwalić się stopniem ochrony klasy IPX4, dzięki której nie musimy martwić się o nasze słuchawki, gdy złapie nas deszcz. Ich sparowanie z dowolnym urządzeniem z Androidem ma odbyć się za pomocą jednego kliknięcia, co oczywiście wymaga włączenia Bluetooth i choć słuchawki wspierają wersję 5.0, to są też wstecznie kompatybilne z wszystkim powyżej 4.0. Wedle marketingowej gadki mają się dobrze dopasować do naszego ucha i trzymać tam stabilnie oraz pewnie, po odpowiednim dobraniu rozmiaru nakładek pośród trzech dostępnych.

Czytaj też: Które urządzenia dostaną HarmonyOS? Jest lista

Każda ze słuchawek Pixel Buds A posiada autorski, czyli opracowany przez Google, 12 nm dynamiczny przetwornik, a ich obudowy posiadają specjalną dziurkę do walki z ciśnieniem wewnątrz ucha. Dodatkowo ta dziurka sprawia, że dźwięki z otoczenia docierają do użytkownika skuteczniej, co jednak upośledza pasywne wyciszenie. Adaptive Sound ma automatycznie dostosowywać głośność do otoczenia, w jakim się znajdujemy, a specjalnie ułożone mikrofony mają skupiać się tylko na naszym głosie podczas rozmów telefonicznych.

Czytaj też: Zbliżenie na wyspę aparatów na nowych zdjęciach Huawei P50

Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich słuchawek TWS, Pixel Buds A oferują panel dotykowy do obsługi muzyki, połączeń i sterowania Asystentem Google. Nie zabrakło też czujnika zbliżeniowego IR, który wykrywa zakładanie słuchawek, aby automatycznie odtworzyć dźwięk, który również zostaje wstrzymany w momencie ich wyjęcia. To nie wszystko, ponieważ Buds A mają dodatkowo akcelerometr oraz czujnik Halla w obudowie.

Czytaj też: Premiera Huawei Watch 3. Smartwatch z HarmonyOS i eSIM

Jeśli chodzi o ich żywotność, to producent zapewnia nas o 5 godzinach słuchania muzyki i 2,5 godziny rozmów na jednym ładowaniu. Z etui ładującym (z portem USB-C) czas ten przedłuża się kolejno do 24 i 12 godzin. Już 15-minutowe ładowanie zapewni nam kolejno 3 i 1,5 godziny wytrzymałości.

Pewnie jesteście już ciekawi ceny, która miała być niższa i rzeczywiście jest, bo słuchawki Pixel Buds A zostały wycenione na 99$ (około 360 złotych). Można je kupić w wersji Clearly White i Dark Olive.