Hatchback Honda Civic 2022 na zwiastunie. Kiedy premiera?

Pod koniec kwietnia doczekaliśmy się nowej Hondy Civic z nadwoziem sedan, a dziś w sieci pojawił się zwiastun jej kolejnego wydania. Tym razem w grę wejdzie Hatchback Honda Civic 2022.
Hatchback Honda Civic 2022 na zwiastunie, Honda Civic 2022 na zwiastunie, zwiastun Hatchback Honda Civic 2022
Hatchback Honda Civic 2022 na zwiastunie, Honda Civic 2022 na zwiastunie, zwiastun Hatchback Honda Civic 2022

Zwiastun Hondy Civic nowej generacji w wydaniu hatchback przyjmuje formę kilku zacienionych renderów, przedstawiających jednak to, co najważniejsze, czyli ogólny kształt nadwozia. To wcale nas nie zaskoczyło, bo tego właśnie oczekiwaliśmy, ale premiera, która odbędzie się 23 czerwca pokaże nam, że Honda nie poszła na łatwiznę. Producent bowiem postanowił znacząco odróżnić obie wersje nadwozia od siebie.

Czytaj też: BMW naprawi przyspieszenie M550i oraz M540i aktualizacją OTA

Niestety na ten moment nie wiemy, co ulegnie zmianie w hatchbacku Civic nowej generacji, ale dowiemy się tego już 23 czerwca. Wtedy bowiem będzie miała miejsce oficjalna premiera modelu podczas specjalnej konferencji online, na której odbędzie się nawet koncert amerykańskiego duetu popowego. To miało już jednak miejsce przy premierze wersji sedan.

Zwiastun Hatchback Honda Civic 2022 nie pokazuje wiele, ale wszystko wyjaśni się już za kilkanaście dni

Dokładne różnice są wprawdzie na ten moment tajemnicą, ale nie spodziewamy się i tak znaczących zmian między sedanem a hatchbackiem w kwestii nadwozia, co porównanie sylwetek zdradza na pierwszy rzut oka. Szczegóły wizualne mogą jednak usportowić nieco hatchbacka, dorzucając mu kilka bardziej agresywnych dodatków, ale zupełnie odmienną klapę bagażnika możecie uznać za pewniak. To przecież ma być hatchback.

Czytaj też: 1600 km zasięgu i panele słoneczne, oto elektryczny Aptera Sol

Z tego co wiadomo z nieoficjalnych informacji, Honda Civic 2022 w hatchbacku otrzyma możliwość zamiany standardowej skrzyni CVT na sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Nie wiemy jednak, czy sięgnie po te same 2-litrowe silniki z czterema cylindrami o mocy 160 koni mechanicznych i 187 Nm momentu obrotowego i 1,5-litrową turbodoładowaną jednostkę o mocy ponad 182 KM i 240 Nm momentu obrotowego.

Czytaj też: Rekord Tesla Model S Plaid. Teraz to najszybszy samochód na ćwierć mili

Nie wiemy nawet, czy wersja hatchback otrzyma te same warianty (LX, Sport, EX, Turing), a jeśli tak, to czy będą się one różnić wyposażeniem względem tych samych wykończeń dla sedana. Pewne jest oczywiście przeniesienie wyglądu i wykończenia kabiny pod kątem technologii. Więcej na temat samego Civic nowej generacji w formie sedana dowiecie się tutaj.

NAGŁÓWEK