Zbliżenie na wyspę aparatów na nowych zdjęciach Huawei P50

Spodziewaliśmy się, że seria Huawei P50 zostanie zaprezentowana 2 czerwca, podczas premiery HarmonyOS. Tak się jednak nie stało, więc na nowo rozpoczęły się spekulacje co do debiutu nowej serii smartfonów. Firma zaś podsyca oczekiwanie pokazując nowe zdjęcia.
Zbliżenie na wyspę aparatów na nowych zdjęciach Huawei P50
Zbliżenie na wyspę aparatów na nowych zdjęciach Huawei P50

Zbliżenie na aparat Huawei P50

Wraz z HarmonyOS Huawei zaprezentował smartwache i tablet, choć wszyscy oczekiwali również na prezentację serii P50. Niestety, tego się nie doczekaliśmy, więc nadal pozostaje nam oczekiwanie na jakiekolwiek informacje na ten temat. Firma chcąc podsycić tylko naszą ciekawość opublikowała zdjęcia ze zbliżeniem na okrągłe wyspy aparatów.

Czytaj też: Poznaliśmy datę premiery smartfona Nokia C20 Plus

Wygląd jest bardzo zbliżony do renderów, które przez ostatnie miesiące pojawiały się w sieci. Trudno powiedzieć, że aparaty prezentują się źle, jednak zdecydowanie różnią się od tego, co zwykle spotykamy w smartfonach. I to chyba plus, bo przyciągają spojrzenie. Wewnątrz dwóch dużych okręgów znajdują się cztery czujniki aparatu (trzy z nich na górnym obiektywie i jeden na dole z lampą błyskową). Dolny sensor też wygląda na dość duży. Chociaż na pewno będzie to wyglądać dziwnie obok innych bardziej „konwencjonalnych” smartfonów, wydaje się, że jest to strzał Huawei w odzyskanie korony fotografii mobilnej i będziemy musieli zobaczyć, jak to sprawdzi się w praktyce.

Czytaj też: Które urządzenia dostaną HarmonyOS? Jest lista

Poprzednie wycieki renderów pokazały nam, że Huawei P50 będzie miał zakrzywiony ekran, a przedni aparat zostanie umieszczony we wcięciu w kształcie kropli wody. Niestety wiele o samej specyfikacji nie wiemy, więc pozostaje nam czekać na szczegóły i datę wydania. Kiedy to nastąpi? Cóż, może być to kwestia tygodni, albo nawet miesięcy.