Intel i Windows 11 jako duet idealny… przynajmniej na papierze

Razem z ogłoszeniem nowego systemu informacyjnego dla komputerów osobistych Microsoft nie omieszkał wyjawić też swoich partnerów, z którymi podjął współprace. Dzięki temu wiemy, że Intel i Windows 11 zbudują między sobą większą synergię, niż dotychczas.
Intel i Windows 11 jako duet idealny… przynajmniej na papierze

W ramach pogłębienia partnerstwa między Microsoftem a Intelem, Windows 11 “zapewni całkowicie przeprojektowane kwestie obliczeniowe w nadchodzącym systemie Windows 11”. Firma akcentuje wagę tej zmiany faktem, że obecnie ponad 3/4 procesorów z systemem Windows działa właśnie na procesorach Intela.

Czytaj też: AMD FSR w Xbox GDK. Szykujcie się na rewolucję płynności na konsolach

Długoletnie podejście firm Intel i Microsoft do systemów operacyjnych, architektury systemu i integracji sprzętu zapewnia klientom najlepsze wrażenia z korzystania z komputerów PC. Połączenie technologii i platform Windows 11 i Intel zapewnia niezrównaną wydajność, kompatybilność i doświadczenia w systemie Windows.– powiedział Gregory Bryant, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny firmy Intel.
data premiery Intel Core Alder Lake-S, Intel Core Alder Lake-S, data premiery Alder Lake-S

To odwołuje się zapewne do nadchodzących procesorów Alder Lake-S (premiera wyznaczona na IV kwartał tego roku) i obecnych już na rynku Lakefield. Obie rodziny układów będą miały wspólne podejście hybrydowe, łączące znane z segmentu mobilnego energooszczędne i wydajne rdzenie. Będzie to niemała rewolucja na rynku procesorów do zastosować laptopowych i desktopowych, celująca przede wszystkim w obniżenie zużycia energii przy niewymagających zadaniach.

Czytaj też: Intel rozwinie rynek łączności. Sieć 5G jest dla firmy bardzo ważna

Technologia Intel i Windows 11 zbudują wokół siebie ważną synergię

Aspekt synergii rynku mobilnego i desktopowego będzie w Windows 11 zresztą jeszcze bardziej namacalny przez technologię Intel Bridge. Ta ma za zadanie umożliwić działanie aplikacji mobilnych na komputery osobiste, “ułatwiając w większym stopniu, niż kiedykolwiek zarówno pracę, jak i granie w ulubione gry na jednym ekranie”. W tym zastosowaniu użytkownicy będą mogli skorzystać z Windows Snap i Thunderbolt 4, aby w łatwiejszy sposób obsłużyć wiele monitorów.

Wyciekły zrzuty ekranu pochodzące podobno z Windows 11

Czytaj też: Widziałem laserowy telewizor HiSense. Robi wrażenie

Technologia Intel Bridge będzie post-kompliatorem środowiska wykonawczego, które umożliwia aplikacjom natywne uruchamianie się na urządzeniach z procesorem x86, a w tym na systemie Windows. Finalnie wszystkie udoskonalenia pod kątem sprzętu i oprogramowania Intela oraz Microsoftu umożliwią stworzenie jednej z najlepszej wersji Windowsa i systemu ogólnie na rynku.