Janusz Cieszyński ministrem cyfryzacji. To może być głośny powrót

Janusz Cieszyński ministrem cyfryzacji? Tak informuje Interia. W niektórych kręgach będzie to bardzo głośny powrót.
Janusz Cieszyński ministrem cyfryzacji. To może być głośny powrót

Janusz Cieszyński ministrem cyfryzacji. Powrót do resortu

Janusz Cieszyński w latach 2018-2020 był wiceministrem zdrowia, gdzie odpowiadał za kwestie związane z cyfryzacją. Najgłośniejszym projektem zdecydowanie było wdrożenie e-recept. Był również członkiem Komitetu Rady Ministrów. Po stronie sukcesów, tych mniej pozytywnych, nie należy zapominać o aferze związane z zakupem respiratorów od handlarza bronią.

Czytaj też: NVIDIA ujawniła GeForce RTX 3080 Ti i GeForce RTX 3070 Ti

Po odejściu z Ministerstwa Zdrowia Janusz Cieszyński został wiceprezydentem Chełma, gdzie również zajął się cyfryzacją. A konkretnie projektem cyfryzacji Urzędu Miasta. Tworzył też miejską strategię walki z COVID-19.

Nie wiadomo jeszcze, jak konkretnie będą wyglądać resortowe roszady. Ministerstwo Cyfryzacji jako takie już nie istnieje. Cały obszar cyfryzacji podlega Kancelarii Premiera, a sam premier oficjalnie jest ministrem cyfryzacji. Choć podobnie tytułowany jest również Marek Zagórski.

Czytaj też: Jaki rozmiar telewizora wybrać? Czym kierować się przy zakupie telewizora?

W środowiskach antykomórkowych będzie wrzało

Janusz Cieszyńskie jest jednym z największych wrogów polskich środowisk antykomórkowych. To podczas jego pracy w Ministerstwie Zdrowia, wraz z początkiem 2020 roku, podniesiono obowiązujące w Polsce limity norm emisji pół elektromagnetycznych (PEM). Antykomórkowcy szybko zwietrzyli w tym spisek, bowiem Janusz Cieszyński w przeszłości był dyrektorem w Orange Polska. Dla niektórych było to wręcz oczywiste, że trafił do resortu jako wysłannik operatora, którego jedynym zadaniem było wymuszenie zmiany norm. Logiczne, prawda?