LEGO Super Mario – oto nowy zestaw LEGO Mario i LEGO Luigi

Nowe zestawy LEGO Super Mario pozwalają łączyć ze sobą postaci Mario i Luigiego. Łączyć dosłownie, bo służą do tego figurki parowane przez Bluetooth.
LEGO Super Mario – oto nowy zestaw LEGO Mario i LEGO Luigi

Co potrafi nowy zestaw LEGO Super Mario?

Zestawy LEGO Mario i LEGO Luigi (sprzedawane osobno) pozwalają na przeniesienie wirtualnej rozgrywki do świata rzeczywistego. Gdybym miał to określić własnymi słowami – budujemy z klocków świat Mario znany z tego, który pamiętamy z gier wideo. Następnie tak stworzoną planszę przechodzimy, wykonując na niej odpowiednie zadania oraz zbierając monety będące naszymi punktami. Pomaga w tym aplikacja mobilna.

Bawić się możemy w pojedynkę lub po sparowaniu ze sobą figurek Mario i Luigi. Odbywa się to przez Bluetooth, podobnie jak parowanie ze smartfonem. Zestawy klocków można ze sobą łączyć, tworząc coraz większe światy.

Czytaj też: Apple kończy produkcję iPhone 12 Mini?

Nowe zestawy LEGO Super Mario

Do sprzedaży trafią cztery nowe zestawy rozszerzające, dwa pakiety Power-Up oraz dziesięc zestawów postaci. Wśród zestawów znajdziemy Latający statek Browsera, Boss Sumo Bro Topple Tower oraz pakiety Power-Up Frog Mario i Bee Mario.

Klocki trafią do sprzedaży 1 sierpnia. Zestaw startowy Przygody z Luigim będzie kostować 249,99 zł, a zestaw rozszerzający 479,99 zł.

Czytaj też: Chrome OS z częstszymi aktualizacjami i ulepszeniami skanera

Poniżej możecie zobaczyć nasze zdjęcia zestawów. Więcej przeczytacie o nich na Chipie już niedługo.