Leica prezentuje smartfon Leitz Phone 1. Na pokładzie calowa matryca fotograficzna

Leica wypuściła na japoński rynek swój pierwszy smartfon Leitz Phone 1. Jest to model ekskluzywny, więc nie spodziewajmy się, że wyjdzie poza Japonię. Co oferuje ten telefon?
Leica prezentuje smartfon Leitz Phone 1
Leica prezentuje smartfon Leitz Phone 1

Leitz Phone 1 od firmy Leica

Leica to legenda fotografii i chyba każdy, kto siedzi w tym temacie chciałby posiadać sprzęt tej firmy. Już sama nazwa nasuwa nam na myśl najwyższą jakość. Tylko czy te doświadczenie przełoży się na dobrej jakości smartfon? Jednego możemy być pewni – w zakresie fotografii mobilnej już tak.

Czytaj też: Składany Honor pojawi się jeszcze w tym roku?

Leitz Phone 1 oferuje nam bowiem “tylko” jeden aparat, choć w tym przypadku mniej nie oznacza gorzej. Już na podstawie samego wyglądu widzimy, że nie jest to taka zwykła matryca, jest to bowiem standard 1″. Charakterystyczna, okrągła i dość duża wyspa kryje obiektyw o rozdzielczości 20 Mpix, jasności f/1.9 i ogniskowej 19 mm. Z przodu znajdziemy aparat do selfie 12,6 Mpix.

Co ciekawe, okazuje się, że Leitz Phone 1 nie jest takim wyjątkowym smartfonem. Jeśli przeanalizujemy specyfikację i parametry aparatu okaże się, że… jest to prezentowany niedawno Sharp Aquos R6. Oczywiście Leica nadała temu smartfonowi bardziej elegancki i ekskluzywny sznyt zmieniając obudowę i wygląd aparatu. A to jest bardzo na plus. Teraz Leitz Phone 1 zdecydowanie wyróżnia się na tle smartfonów i trudno obok niego przejść obojętnie.

Czytaj też: Xiaomi Mi Mix 4 powraca w nowych przeciekach

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to urządzenie działa pod kontrolą procesora Snapdragon 888 z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Leitz Phone 1 wyposażono w baterię o pojemności 5000 mAh i ochronę zgodną z normą IP68. Wyświetlacz ma przekątną  IGZO OLED 6,6 cala, rozdzielczość rozdzielczość 2730 x 1260 pikseli i regulowaną częstotliwość odświeżania obrazu w zakresie 1-240 Hz.

Ile ta przyjemnośc kosztuje w Japonii? 18 7920 jenów czyli około 6450 zł.