LG jeszcze w tym roku wyłączy swoją usługę płatności LG Pay

LG wraz z opuszczeniem rynku smartfonów kończy także działanie swojej usługi płatności, która działała na ich urządzeniach. LG Pay zostanie zamknięte jeszcze w tym roku.
LG jeszcze w tym roku wyłączy swoją usługę płatności LG Pay

LG Pay przestanie działać jeszcze 2021 roku

Wczoraj zszedł z linii produkcyjnej ostatni smartfon LG. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, firma kończy z produkcją telefonów, a to oznacza, że pewne usługi zostaną zamknięte. Jedną z nich jest LG Pay, uruchomiona w 2017 roku usługa płatności dostępna na smartfonach producenta. Miała ona konkurować z aplikacjami płatniczymi Google i Samsunga.

Czytaj też: Cyfrowy Polsat przedstawia nową usługę nagrywania w chmurze

W usłudze LG Pay pojawiła się już stosowna wiadomość skierowana do użytkowników:

Dziękujemy, że jesteś wiernym klientem LG Pay! Z przykrością informujemy, że LG Pay będzie wycofywane i do końca 2021 roku zostanie zamknięte. Bardziej szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce.

Wkrótce nie będzie już możliwości włączenia usługi dla nowych klientów, a obecni przestaną mieć możliwość dodawania nowych kart, a także kupowania kart podarunkowych.

Czytaj też: Motorola Moto G Stylus 5G na nowych przeciekach. Są rendery i specyfikacja

LG nie podało konkretnej daty zamknięcia LG Pay (mówi się o 1 listopada), ale osoby z ich smartfonami powinny powoli zacząć przestawiać się na inne usługi płatnicze, takie jak Google Pay. Warto jednak pamiętać, że jeśli ktoś korzystał z funkcji paska magnetycznego obsługiwanego przez telefony LG w LG Pay to w Google Pay nie będzie już takiej możliwości.