Microsoft Edge otrzymuje możliwość udostępniania kart między urządzeniami

Do stabilnej wersji przeglądarki Microsoft Edge, po miesiącach testów, trafiła funkcja udostępniania kart pomiędzy różnymi urządzeniami. To coś, co od dawna znamy chociażby z Google Chrome.
microsoft edge 92, microsoft edge 93
microsoft edge 92, microsoft edge 93

Microsoft Edge umożliwia wysyłanie kart do różnych urządzeń

Do tej pory funkcja dostępna była jedynie w kanale testowym, ale Microsoft już rozpoczął jej wdrażanie w stabilnej wersji przeglądarki. Na razie pojawia się w wersji na Windows 10 i macOS, ale jeszcze nie na urządzenia mobilne. Przesyłanie kart pomiędzy urządzeniami jest naprawdę świetną sprawą, bo nie musimy się ograniczać w przeglądaniu treści np. do ekranu komputera. Wystarczy, że wykonamy dwa kliknięcia i prześlemy stronę na telefon albo odwrotnie.

Czytaj też: Co przynosi aktualizacja Windows 10 KB5003690?

Funkcja dostępna jest na pasku adresu pod ikoną przedstawiającą smartfon i laptopa.

jak informuje serwis WindowsLatest, obecnie niewielka ilość użytkowników na dostęp do tej nowości w stabilnej wersji Edge 91.0.864.54 na komputerze. W przypadku Androida lub iPhone konieczne jest nadal skorzystanie z Edge Canary/Dev.

Czytaj też: Najnowsze przecieki wskazują datę premiery serii Huawei P50

Wygląda więc na to, że Microsoft nie zajmuje się tylko wyprzedzaniem konkurencji na niektórych polach, ale również nadrabia to, co w innych przeglądarkach jest już od dawna. Udostępnianie kart pomiędzy przeglądarkami na różnych urządzeniach dostępne jest już od 2019 roku zarówno w Google Chrome, jak i w Mozilla Firefox.