Zakończyły się Mistrzostwa Świata w Excelu. Które miejsce zajęła Polka?

Mistrzostwa Świata w Excelu to potoczna nazwa dla wydarzenia Financial Modeling World Cup – Multiplayer Battle. W tym roku odbyło się ono zdalnie, a w finale nie zabrakło również Polki. Jak wypadła Gabriela Strój?
Microsoft excel, Zakończyły się Mistrzostwa Świata w Excelu
Microsoft excel, Zakończyły się Mistrzostwa Świata w Excelu

Polka w Mistrzostwa Świata w Excelu

Konkurs, który dla uproszczenia nazywamy Mistrzostwami w Excelu, w tym roku odbył się zdalnie. Uczestnicy dostali łącznie kilkadziesiąt zadań w formie pytań. Wszystkie dotyczyły modelowania finansowego. W Financial Modeling World Cup – Multiplayer Battle wzięli udział wyszkoleni eksperci z tej dziedziny pochodzący z całego świata, a wśród nich nie zabrakło również Polki Gabrieli Strój.

Czytaj też: Motorola Moto G Stylus 5G zaprezentowana oficjalnie!

W finale zmierzyło się ze sobą ośmiu zawodników i praktycznie do ostatniej minuty walka była naprawdę zacięta. Ostatecznie pierwsze miejsce z 700 punktami na koncie zgarnął Kanadyjczyk Michael Jarman. Drugie miejsce na podium zajął Brytyjczyk, Andrew Ngaim (640 punktów), a za nim John Lim z Australii (625 punktów). Gabriela Strój uplasowała się tuż za podium zdobywając 550 punktów. To świetny wynik i należą jej się ogromne gratulacje.

Czytaj też: OnePlus szykuje flagowiec napędzany Dimensity 1200?

Warto wspomnieć, że nagrodą główną w tym wydarzeniu jest 5 tysięcy dolarów, czyli jakieś 18,3 tys. zł. jest więc o co walczyć. A jeśli interesuje Was jak wyglądają takie Mistrzostwa Świata w Excelu, to transmisję z zawodów możecie obejrzeć tutaj: