Motorola “Kyoto” pojawi się na rynku jako Edge 20 Lite

Kilka dni temu wyciekły pierwsze informacje na temat serii Edge 2021. Wówczas poznaliśmy jedynie nazwy kodowe czterech urządzeń. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że jeden z nich nazwany “Kyoto”, to w rzeczywistości Motorola Edge 20 Lite.
Nadchodzi seria Motorola Edge 20 2021. Co wiemy o tych smartfonach?

Ubiegłoroczna Motorola Edge

Motorola o nazwie kodowej “Kyoto” będzie dostępna jako Edge 20 Lite

W skład serii Edge 2021 mają wejść cztery smartfony – PStar, Berlin, Berlin NA i Kyoto. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się trochę na temat ich specyfikacji, choć na dokładniejsze szczegóły musimy jeszcze poczekać. Tymczasem leakster Evan Blass ujawnił, że “Kyoto” jest nazwą kodową modelu Edge 20 Lite.

Czytaj też: Realme GT już w sprzedaży i to za mniej niż 2000 zł!

Potwierdza to poprzednie informacje, według których “Kyoto” ma być najtańszym smartfonem z nadchodzącej serii. W tym przypadku wiemy, że z przodu znajdziemy aparat do sefie 32 Mpix, zaś z tyłu aparat główny 108 Mpix, ultraszerokokątny i makro 8 Mpix i czujnik głębi 2 Mpix. Jeśli są to informacje prawdziwe, to Edge 20 Lite będzie naprawdę ciekawym smartfonem pod względem możliwości fotograficznych.

Jeśli chodzi o procesor, to spekuluje się, że może to być Snapdragon z serii 6xx lub 7xx. Spodziewać się można również 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.

Oprócz Edge 20 Lite w skład serii wejdą jeszcze Edge 20 i Edge 20 Plus

Średniopółkowy model w serii Edge 2021, oznaczony jako Berlin/Berlin NA, ma być wyposażony w procesor Snapdragon 778G wspierany przez 6 lub 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Edge 20 Plus ma występować w dwóch wariantach. Globalnym z aparatem do selfie 32 Mpix, aparatem głównym 108 Mpix, ultraszerokokątnym i do makro 16 Mpix i teleobiektywem 8 Mpix. Drugi wariant, jak wskazuje nazwa kodowa “Berlin NA” skierowany ma być na rynek Ameryki Północnej. Różnice, przynajmniej na razie, widoczne są w aparatach z tyłu. Jednostka główna pozostanie bez zmian, aparat ultraszerokokątny i do makro będzie miał 8 Mpix, a teleobiektyw ma zastąpić czujnik głębi 2 Mpix.

Czytaj też: Kolejna promocja Samsunga – kup wybrany telewizor Neo QLED i odbierz smartfon Galaxy!

PStar, czyli zapewne najmocniejsza Motorola Edge 20 Plus, ma działać na procesorze Qualcomm Snapdragon 865 lub 870. Do tego, według doniesień, mają pojawić się trzy warianty pamięci RAM 6, 8 lub 12 GB i dwa warianty pamięci wbudowanej – 128 lub 256 GB. W przypadku aparatów z przodu znajdziemy 16 Mpix, zaś z tyłu – 108 Mpix + 16 Mpix (ultraszerokokątny i do makro) + 8 Mpix (teleobiektyw).