Motorola Moto G Stylus 5G zaprezentowana oficjalnie!

Można już porzucić spekulacje i szukanie przecieków. W Stanach Zjednoczonych zaprezentowano oficjalnie nowego członka serii Moto G – Motorolę Moto G Stylus 5G.
Motorola Moto G Stylus 5G zaprezentowana oficjalnie!
Motorola Moto G Stylus 5G zaprezentowana oficjalnie!

Motorola Moto G Stylus 5G oficjalnie debiutuje w USA

Motorola wprowadza na rynek kolejne interesujące budżetowe urządzenie. W ostatnich latach producent celuje głównie w średnią i niską półkę dając nam coraz to nowe smartfony z ciekawym wnętrzem i atrakcyjną ceną. W USA tylko w tym roku wprowadzono już cztery modele, a teraz doszedł do nich piąty – Moto G Stylus 5G.

Czytaj też: OnePlus Nord N200 5G – co zdradzają oficjalne informacje?

Motorola Moto G Stylus 5G zaprezentowana oficjalnie!

Sprawdźmy więc jej specyfikację, już bez żadnych tajemnic i spekulacji. Moto G Stylus 5G jest wyposażony w 6,8-calowy wyświetlacz Full HD+ z delikatnym otworem na aparat do selfie o rozdzielczości 16 Mpix. Napędza go procesor Qualcomm Snapdragon 480 zintegrowany z modemem 5G, z kilkoma wariantami konfiguracji pamięci. Do wyboru klienci dostają 4 lub 6 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Bateria, dość typowa dla ostatnich modeli Motoroli, ma pojemność 5000 mAh obsługuje ładowanie mocą 10W. Niestety pojemna bateria musi w tym przypadku wynagrodzić bardzo długi czas ładowania.

Czytaj też: iOS 15 – znamy listę urządzeń, które dostaną nowy system Apple

Z tyłu znajdziemy zestaw czterech aparatów z matrycą główną o rozdzielczości 48 Mpix, obiektywem szerokokątnym 8 Mpix, makro 5 Mpix i czujnikiem głębi 2 Mpix. Na pokładzie nie zabrakło też NFC i możliwości rozszerzenia pamięci wbudowanej.

Jedną z głównych zalet Moto G Stylus 5G jest dołączony rysik, który można używać do robienia notatek, rysowania i łatwiejszego poruszania się po interfejsie użytkownika. Został on nieco ulepszony w porównaniu z tym, który umieszczono w modelu bez 5G.

Moto G Stylus 5G trafi do sprzedaży w USA już 14 czerwca. Na razie znamy cenę podstawowej wersji wyposażonej w 4 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Ma ona wynosić 399,99$.